Pandeemia mõjul on Via Baltical rohkem märgata veoautosid

Läti-Eesti piiriületuspunkt Via Baltical Iklas.
Läti-Eesti piiriületuspunkt Via Baltical Iklas. Autor/allikas: ERR

Kuna koroonaviiruse tõttu on suurel määral vähenenud reisimine Läti suunal, siis on Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel sõiduautode asemel märgata ühe rohkem rekasid. Samas pole veokite koguarv märgataval hulgal muutunud.

Transpordiameti strateegilise planeerimise osakonna analüütik Reimo Tarkiainen selgitas ERR-ile, et sellel ja eelmisel aastal on märgata veokite osakaalu tõusu, kuid seda ennekõike sõiduautode osakaalu vähenemise tõttu.

Andmetest selgub, et Läti piiri lähedal moodustavad veokid praegu 70 protsenti kõikidest sõidukitest, möödunud aastal oli veokite osakaal 50 protsenti ja aasta varem küündis see vaevu 40 protsendini.

"Veoautoliiklus on jäänud sisuliselt sarnasele suurusjärgule nagu varasematel aastatel ning sellest tulenevalt paistab ka nende osakaalu muutus andmetes kasvuna," täpsustas Tarkiainen.

Kui võtta maantee aga lõikudeks, on märgata, et mida lähemale minna Läti piirile (Iklale), seda suuremaks muutub ka veoautode osakaal.

Veokite osakaal Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel aastate ja teelõikude kaupa. Autor/allikas: Transpordiamet

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: