Keskmine palk tõusis viis protsenti 1473 eurole kuus

Töölised.
Töölised. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti keskmine brutokuupalk oli esimeses kvartalis 1473 eurot, tõustes aastaga 4,9 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul võis möödunud aastal küll täheldada palgakasvu tempo aeglustumist, aga selle aasta esimeses kvartalis oli kasv taastunud.

Kõrgeim brutokuupalk oli jätkuvalt Harjumaal (1623 eurot) ja Tartumaal (1438 eurot) ning madalaim Võrumaal (1118) ja Põlvamaal (1133 eurot). Kõige enam tõusid palgad aastaga Hiiumaal ja Pärnumaal, väikseim palkade tõus oli aga Võrumaal ning Põlvamaal.

Keskmine brutokuupalk oli taas kõrgeim info ja side tegevusalal (2629 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2582 eurot) ning energeetikas (2295 eurot).

Madalaimat palka teenisid inimesed majutuse ja toitlustuse (847 eurot), kinnisvaraalase tegevuse (1119 eurot) ning kunsti, meelelahutuse ja vaba aja (1165 eurot) tegevusaladel.

"Palk kahanes tegevusalade lõikes vaid majutuses ja toitlustuses ning energeetikas, suurim kasv oli aga tervishoiu ja sotsiaalhoolekande ning põllumajanduse ja metsanduse tegevusaladel," ütles Tarkiainen.

Riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes oli keskmine palk 1877 eurot kuus.

Välisomanikega ettevõtetes oli keskmine palk 1831 eurot.

Keskmine palk. Autor/allikas: Statistikaamet
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: