Läti valitsus kiitis heaks erandid vaktsineeritud inimestele

Riia.
Riia. Autor/allikas: Nikolaus Bader / Pixabay

Läti valitsus otsustas neljapäeval, et võimaldab ohutusreeglitest mitmeid erandeid neile inimestele, kes on vaktsineeritud või varem koroonaviiruse põhjustatud haigust põdenud.

Kui teenuseosutaja on vaktsineeritud või viimase poolaasta jooksul haigust põdenud, siis igasuguste iluteenuste, spordivarustuste rentimise, samuti meelelahutuse ja heaoluga seotud isikliku äriteenuse individuaalne pakkumine on alates 1. juunist lubatud, teatas LSM.

Ruumis tohib viibida siiski ainult teenuse pakkuja ja üks klient või üks leibkond. Klient ei pea sellisel juhul olema vaktsineeritud. 

Alates 15. juunist saavad vaktsineeritud inimesed osaleda avalikel üritustel, külastada kohvikuid, kinosid, teatreid ilma näomaskideta. Kaob ka kahemeetrise distantsi hoidmise nõue. Selliste teenuste pakkumiseks peab kogu teenindav personal olema vaktsineeritud. 

Vaktsineeritud inimesed tohivad ka alates 15. juunist külastada spordikeskusi ja käia rühmatundides.

Alates 1. juunist saab Lätis veebisaidil www.Covid19sertifikats.lv hankida elektroonilise digitaalse sertifikaadi, mis tõestab, et inimene on vaktsineeritud või varem haigust põdenud. 

Teenusepakkujad saavad QR-koodilugejaga spetsiaalse rakenduse kaudu kliendi vaktsineerimise staatust kontrollida. Alates 15. juunist on siseriiklik kontrollisüsteem osa ühisest Euroopa Liidu digitaalse rohelise sertifikaadi süsteemist.

Kui inimesel pole võimalust tõendit elektroonilisel kujul hankida, väljastab selle paberkandjal raviasutus või kohaliku omavalitsuse klienditeenindusvõrgu keskus, teatas LSM. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: