Läti: Valga ja Valka elanikud saavad neljapäevast vabalt piiri ületada

Valga-Valka.
Valga-Valka. Autor/allikas: ERR

Valka ja Valga elanikud, kes peavad iga päev ületama Läti-Eesti piiri, saavad neljapäevast piirangute vabalt liikuda, otsustas Läti valitsus. Piirangutevaba liikumine kehtib ainult Valga ja Valka halduspiirkonnas.

Lätti sisenemine on olnud alates jaanuarist rangelt piiratud ning turism pole sisuliselt võimalik, kuna riiki pääseb vaid seoses töö, õpingute, transiidi ja mõne muu sarnase põhjusega, mis tuleb sisenemisel tõendada.

Läti valitsus otsustas teisipäeval muidki piiranguid leevendada. Majandusministeeriumi teatel jõustuvad muudatused eeldatavasti neljapäeval, 3. juunil, teatas LSM.

Teisipäeval leppis valitsus kokku, et kaubanduskeskused ja kultuuriasutused, sealhulgas muuseumid, saavad tööd jätkata. 

Valitsus otsustas tühistada ka kõik jaekaubanduse piirangud. See tähendab, et ka üle 7000 ruutmeetri üldpinnaga kaubanduskeskused saavad tööd jätkata. 

Tänavamüügi osas otsustavad kohalikud omavalitsused, kui palju müüjaid tohib ühes konkreetses asukohas tegutseda. 

Valitsus otsustas samuti, et üks leibkond võib nüüd teist leibkonda külastada. Õues tohib koguneda kuni 20 inimest. Siseruumides tohib koguneda kuni 10 inimest. Matustel ja ristimistel ja teistel tseremooniatel tuleb siiski kanda maski. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: