Aprillis oli hotellides kliente mullusest oluliselt rohkem

Hotell
Hotell Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Aprillis kasutas majutusettevõtete teenuseid 59 000 turisti, mis on üle kolme korra rohkem kui aasta varem samas kuus. Kasvas nii välis- kui ka siseturistide arv, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul tuleneb turistide arvu kasv eelkõige sellest, et aasta tagasi aprillis oli majutusettevõtete kasutamine piiratud.

"Sel aastal käitusid inimesed oluliselt julgemalt ja majutusettevõtetes peatus 50 000 siseturisti, mis on üle kolme korra enam kui aasta tagasi samas kuus," ütles Laurmaa.

Välisturiste oli majutusettevõtetes jätkuvalt vähe, kuid siiski ligi kuus korda rohkem kui aasta varem. Kokku peatus majutusettevõtetes 9000 välisturisti. Üle tuhande turisti saabus nii Soomest kui ka Lätist, Saksamaalt reisis Eestisse 726, Leedust 634 ja Venemaalt 596 turisti.

Suurem osa välisturiste eelistas ööbida Harju maakonnas, järgnesid Tartu, Pärnu ja Viljandi maakond. Siseturistidest 40 protsenti peatus Harju, 13 protsenti Tartu ja üheksa protsenti Pärnu maakonnas.

Turistid jäid majutusettevõtetesse kokku 129 000 ööks, millest 75 protsenti oli siseturistide ja 25 protsenti välisturistide ööbimisi. Ööbimiste arv kokku suurenes kaks korda.

Aprillis pakkus külastajatele teenust 915 majutusettevõtet, mis on 10 protsenti rohkem kui aasta varem. Külastajate käsutuses oli 19 000 tuba ja 44 000 voodikohta, täidetud oli 15 protsenti tubadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 28 eurot inimese kohta ning oli mulluse väga madala hinnaga võrreldes üheksa euro võrra kallim. Harju maakonna majutusettevõttes maksis ööpäev keskmiselt 29 eurot, Pärnumaal 28 eurot, Ida-Viru ja Tartu maakonnas 26 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: