Venemaal ähvardab vaktsiinist keeldujaid palgata puhkusele saatmine
Venemaa töötajad, kes keelduvad vaktsineerimisest valdkondades, kus see on kohustuslik, võivad olla sunnitud minema palgata puhkusele, hoiatas pühapäeval tööminister.
Venemaal on nakkuste arv tõusuteel, kuid vaktsineerimise tempo madal ning Moskva ja mitmed teised linnad kehtestavad terve rea piiranguid, mis kehtivad ka jalgpalli EM-ile.
"Juhul, kui regiooni tervishoiuametnikud muudavad vaktsineerimise mõne valdkonna töötajatele kohustuslikuks, on võimalik saata vaktsineerimata töötaja palgata puhkusele," teatas Venemaa töö- ja sotsiaalkaitseminister Anton Kotjakov.
Ta lisas, et sundpuhkusel viibimine kestab senikaua, kuni kehtib kohustusliku vaktsineerimise määrus.
Moskva linn muutis vaktsineerimise kohustuslikuks kõigile teenindussektori töötajatele, kellest 60 protsenti peaks 15. augustiks täielikult vaktsineeritud olema.
Vene ajakirjanduse andmeil on veel seitse linna ja piirkonda, nende hulgas Peterburi, kehtestanud sarnased reeglid.
Venemaad on tabanud uus viiruselaine ning Moskva järel on nakatumiste poolest teisel kohal Peterburi - linn, mis peaks võõrustama seitset jalgpalli EM-i mängu, sealhulgas 2. juulil toimuvat veerandfinaali. Mängud meelitavad kohale tuhandeid jalgpallifänne üle kogu Euroopa.
Kuigi tasuta vaktsiinid on venelastele kättesaadavad juba detsembrist, on Gogovi veebiportaali andmeil, mis koondab vaktsineerimise andmeid regioonide ja ajakirjanduses avaldatud andmete põhjal, esimese vaktsiinidoosi saanud vaid 19,5 miljonit inimest kogu riigi 146 miljonist elanikust.
Moskvas on täielikult vaktsineeritud vaid 1,5 miljonit inimest linna 12 miljonist elanikust.
Hiljuti läbi viidud sõltumatu küsitluse andmeil ei kavatse 60 protsenti venelastest end vaktsineerida lasta.
Pärast kaht järjestikust rekordilise nakatunute arvuga päeva tuvastati Moskvas pühapäeval uute nakkuste osas väike langus, ööpäevaga registreeriti 8305 nakatunut. Kuid see on oluliselt rohkem, kui kaks nädalat tagasi, mil ööpäevas tuvastati umbes 3000 nakatunut.
Moskva linnapea Sergei Sobjanini sõnul põhjustab 90 protsenti nakkustest koroonaviiruse delta tüvi, mis sai alguse Indiast.
Peterburis oli nakatunute arv veebruarist alates esimest korda üle tuhande ja kogu riigis tuvastati 17 611 nakatunut.
Viiruse tagajärjel on Venemaal surnud 129 361 inimest, mis on suurim arv Euroopas.
Venemaa statistikaameti Rosstat andmeil on koroonaviiruse laiema tõlgendamise korral pandeemia algusest alates COVID-19 tagajärjel surnud vähemalt 270 000 inimest.
Toimetaja: Merilin Pärli
Allikas: BNS