Galerii ja video: võidupüha paraad Paides

{{1624437360000 | amCalendar}}

Võidupüha 2021. aasta paraad oli sel aastal Paides. Paraadil pidasid traditsioonilise võidupüha kõne president Kersti Kaljulaid ning Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. Paraadil osales ligi 800 inimest.

Paraadil osales ligi 800 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart valdavalt Kirde maakaitseringkonna ehk Alutaguse, Jõgeva ja Järva malevaist koos liitlasvägede esindajatega Ühendkuningriigist ja Prantsusmaalt.

Liputoimkondade ja -gruppidega olid väljas Kaitseliidu koostööpartnerid päästeametist, politsei- ja piirivalveametist ning vanglateenistusest. Paraadi muusikalise poole eest kandsid hoolt kaitseväe orkester, Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester ja Tallinna-Jõgeva maleva ühendorkester.

 

President jagas laiali võidutuled, mis viiakse kõikidesse maakondadesse maakaitsepäevadele ja Vabadussõja mälestusmärkide juurde, kus soovijad saavad võtta tuld oma koduse jaanilõkke süütamiseks.

Paidest lendavad üle NATO Balti õhuturbemissiooni hävitajad ja teised liitlaste lennuvahendid ehk kaks Itaalia hävituslennukit F35, kaks Hispaania hävituslennukit Eurofighter Typhoon, kaks Eesti reaktiivlennukit L39, kümme Suurbritannia reaktiivlennukit Hawk (vigurlennugrupp Red Arrows).

Lisaks paraadile on Paide kesklinnas militaartehnika näitus, kus saab uudistada Ühendkuningriigi jalaväe lahingumasinat Warriori, lahingutank Challenger 2 ja liikursuurtükk AS90, PRA lahingutanki Leclerc, jalaväe lahingumasinat VBCI ning EST soomustransportööri Pasi XA188 ja EST jalaväe lahingumasinat CV90.

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: