Võrumaal peeti kinni neli ebaseaduslikult piiri ületanud välismaalast

Eesti piir.
Eesti piir. Autor/allikas: ERR

Reede õhtul pidasid piirivalvurid Võrumaal Setomaa vallas piiriäärsel alal kinni inimeste grupi, keda on alust kahtlustada ebaseaduslikus piiriületuses, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

Kolm täiskasvanut ja laps avastati piiriäärsel alal liikumas õhtul kella 19 paiku. Kinnipeetute seas on kaks meest, naine ja väike laps. Esialgsetel andmetel on nad pärit Iraagist.

Kiirabi vaatas inimesed üle ning nad toimetati menetlustoiminguteks Koidula piiripunkti.

Piiril töötavad nüüd täiendavad jõud, kes ümbruskonnas patrullivad ja otsivad jälgi võimalikest muudest ebaseaduslikest piiriületustest, ütles lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk .

"Varasem kogemus näitab, et ühele ületusele võib järgneda veel neid, kes proovivad. Seetõttu suunasime piirile rohkem ressurssi," lausus Virk.

Piirile on suunatud piirivalvurid koos teenistuskoertega ning samuti kasutatakse piiriäärse ala kontrollimiseks droone. Väiksematele teedele on paigutatud täiendavad politseipatrullid, kes kontrollivad kõiki piirkonnas liikuvaid sõidukeid ja inimesi.

"Tulenevalt rändesurvest Leedu piiril ja ka Venemaal toimuvatest jalgpalli Euroopa meistrivõistlustest, prognoosisime, et ebaseadusliku piiriületuse oht võib suureneda ka Eesti piiril. Seetõttu valmistusime ebaseadusliku piiriületuse korral viima läbi täiendavad kontrolle ja piirile suunama rohkem jõudusid," ütles Virk.

"Kogukond on piirivalvuritele täiendavate silmade ja kõrvade eest, mistõttu kutsun kõiki inimesi, kes märkavad piirkonnas liikumas gruppe inimesi, sellest koheselt teada andma," lisas Virk.

Täpsemad asjaolud, sealhulgas see, kuidas piiriäärsele alale jõuti, mis põhjusel Eestisse saabuti ja mis teekond selleks läbiti ning mis oli tegelik sihtriik, on selgitamisel.

 2020. aastal avastati Eestis viis ebaseadusliku rände juhtumit.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: