Kaks kolmandikku liiklusõnnetusi juhtus möödunud nädalal kaherattalistega

Mootorrattad.
Mootorrattad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eestis on eelmisest reedest juhtunud 49 liiklusõnnetust, millest 35 juhtusid kaherattaliste mootorsõidukite, jalgrataste, elektritõukerataste või jalakäijate osalusel, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

PPA operatiivjuhi Tago Trei sõnul on kaherattaliste mootorsõidukite ja kergliikuritega juhtuvad liiklusõnnetused olnud ka kõige traagilisemate tagajärgedega.

Trei sõnul peavad mootorratturid ja tõukerattajuhid ka ise end võimalikult hästi kaitsma, kandes kiivrit ja vajadusel kaitseriietust.

Elektritõukeratastega juhtus möödunud nädalaga 15 liiklusõnnetust, neist mitme puhul sõideti vastu posti või äärekivi ja kukuti. Mitmel juhul oli juht ka alkoholijoobes.

"Kui enamus inimesi teab, et alkoholijoobes mootorsõiduki rooli istuda ei tohi, siis tõuke- või jalgratta rooli minnakse julgemalt. Kergliikur ei tohi sellises seisundis olla alternatiiv sõiduautole, sest joove mõjutab igal juhul inimese ohutaju ja reageerimisvõimet ning tagajärjed võivad olla samamoodi rasked," sõnas Trei.

Viimane raske liiklusõnnetus juhtus laupäeva hommikul Läänemaal, kus esialgsetel andmetel sõitis kiivrita jalgrattur ette mikrobussile ning sai sedavõrd raskelt viga, et ta toimeti õnnetuspaigast politsei lennusalga kopteriga haigla traumakeskusesse.  

Ilma ühegi liiklusõnnetuseta möödus päev viimati 11. aprillil.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: