Jäämurdja Botnica suundus taas Kanada Arktikasse tööle

Botnica Vanasadamast lahkumas.
Botnica Vanasadamast lahkumas. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Jäämurdja Botnica asus pühapäeva hommikul teele Kanada Arktikasse, et töötada seal neljandat suveperioodi järjest Milne Inleti sadama lähistel rauamaaki kaevandava ettevõtte heaks.

TS Shipping juhatuse liikme Ülo Eero sõnul on Botnica põhitöö suurte panamax tüüpi laevade abistamine jääs ning jääseire Milne Inleti sadama juurde viivates kitsustes ja väinades.

"Botnica 3200 meremiili pikkune teekond 17 liikmega pardal viib esmalt St. Johnsi sadamasse, kust võetakse peale veel üheksa Kanadast pärit meeskonnaliiget ning läbitakse põhjalik Kanada-poolne laevainspektsioon. Edasi jätkub sõit juba Arktikasse Baffini saare põhjaossa, kust jää pole veel kuhugi kadunud ning temperatuur on nullilähedane," selgitas Eero.

Tema sõnul võttis Botnica enne teele asumist peale maksimaalse koguse varustust ja kütust, sest pikal tööperioodil kaugel Arktikas on igasuguste varude täiendamine väga keeruline.

Botnica Vanasadamast lahkumas. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Esialgsete plaanide kohaselt on Botnicat tagasi Tallinna oodata novembri keskel.

AS-i Tallinna Sadam tütarettevõte OÜ TS Shipping sõlmis 2018. aastal lepingu Baffinlandiga multifunktsionaalse jäämurdja m/l Botnica prahtimiseks 2018. aasta suveperioodiks ja iga-aastaste call optsioonidega 2019-2022 suveperioodideks.

Rauamaagi ekspordil osutatava eskordi ja jääseirelaeva teenuse kõrval teostab Botnica selles ökoloogiliselt väga tundlikus piirkonnas reostusseiret ja osutab vajadusel hädaabi.

Baffinland Iron Mines Corporation on Kanada kaevandusettevõte, mis tegeleb rauamaagi kaevandamisega Baffini saarel Põhja-Kanadas.

Talveperioodil ehk 20. detsembrist 20. aprillini on TS Shippingul leping Eesti Veeteede Ametiga jäämurdeteenuse osutamiseks Eesti rannikuvetes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: