Tootjad: laadimispunktide puudus võib piirata elektriautode kasutuselevõttu

Elektriautode laadimispunkt
Elektriautode laadimispunkt Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Euroopa autotootjate assotsiatsioon (ACEA) hoiatas, et laadimispunktide puudus võib piirata elektriautode kasutuselevõtmist. Laadimispunkte on eriti vähe vaesemates Euroopa Liidu liikmesriikides.

Peaaegu kolmveerand Euroopa elektriautode laadimispunktidest asub kolmes Euroopa Liidu liikmesriigis.

Hollandis on 66 665 laadimispunkti ehk 30 protsenti kogu EL-i laadimisjaamade võrgust. Prantsusmaal ja Saksamaal on mõlemal umbes 45 000 laadimispunkti. Rumeenial on samas ainult 493 puntki ja Leedul 174 punkti, teatas Financial Times

Euroopa Komisjon annab järgmisel kuul välja uued eeskirjad süsinikdioksiidi vähendamiseks autotööstuses. Mitu Euroopa autotootjat on juba investeerinud miljardeid eurosid elektrisõidukite arendamiseks. 

ACEA leiab, et tuleb seada ka riigipõhised laadimisjaamade eesmärgid. "Igaüks, kes soovib osta elektriautot, sõltub usaldusväärse laadimistaristu olemasolust," ütles ACEA peadirektor Eric-Mark Huitema. 

ACEA andmetel moodustasid elektrilised või hübriidsõidukid 10 protsenti kõigist eelmisel aastal Euroopa Liidus müüdud autodest. Kõige rohkem müüdi elektriautosid Saksamaal, järgnesid Prantsusmaa ja Holland. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: