Hispaania valitsus lubaks 14-aastastel ametlikult sugu vahetada

Hispaania võrdõigusminister Irene Montero (paremal)
Hispaania võrdõigusminister Irene Montero (paremal) Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Marta FernáNdez Jara

Hispaania valitsus kiitis heaks seaduseelnõu, mis lubaks 14-aastastel lastel muuta sugu ilma meditsiinilise diagnoosita. Eelnõu vastu on konservatiivsed ja feministide organisatsioonid.

Võrdõigusministeeriumi koostatud seaduseelnõu võimaldaks 16-aastastel ja vanematel inimestel enda avalduse alusel ametlikult nime ja sugu muuta. 14-aastased ja vanemad lapsed saaksid seda teha, kui neil on olemas vanemate või eestkostja toetus, teatas The Times

"Me teeme ajalugu seadusega, mis astub hiiglasliku sammu edasi trans- ja LGBTI- inimeste õiguste eest," ütles võrdõiguslikkuse minister Irene Montero.

Hispaania on alates 2007. aastast lubanud inimestel ID-kaartidel oma nime ja sugu muuta ilma soovahetusoperatsioonita. Ametlikuks soo muutmiseks peab inimene siiski esitama tõendid soolise identiteedi häire kohta. 

Uus seaduseelnõu kaotataks kaks aastat kestva hormoonravi  ja psühholoogilise hinnangu tingimused, et inimene saaks ametlikult sugu vahetada, teatas Reuters.

Peaminister Pedro Sanchezi sotsialistliku partei feministlikud liikmed kritiseerisid eelnõu.

Seaduseelnõud kritiseeris ka Madridi katoliku eraülikooli õigusteaduste professor Federico de Montalvo. "Pooldan transseksuaalsuse patoloogiaks pidamise lõpetamist, kuid olen mures, et transseadus jätab alaealised kaitseta," ütles Montalvo. 

Seaduseelnõu peab saama heakskiidu veel parlamendilt.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: