Valdeku karjääris uppus 12-aastane poiss

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valdeku karjäär Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harjumaal Saku vallas asuvas Valdeku karjääris uppus neljapäeval 12-aastane poiss.

Häirekeskus sai kell 15.53 teate, et Harjumaal Saku vallas Männiku külas Valdeku karjääri ujumiskohas on kadunud 12-aastane poisslaps, keda viimati, kümmekond minutit varem oli nähtud vees suplemas.

Sündmusele reageerinud Nõmme päästekomando meeskonnad alustasid veekogus otsinguid ja politsei tegi kindlaks, et poiss ei viibi kadumiskoha läheduses maismaal. Samuti otsisid last enne päästemeeskondade kohale jõudmist rannakülastajad, kes olid abiks veepiiri lähedase ala läbiotsimisel.

Päästetööde käigus tehti kohaliku kohviku turvakaamerate salvestiste abil kindlaks poisi täpne vettemineku koht ja otsinguala sai kitsendada.

Kell 17.40 leidsid päästjad kolme meetri sügavusest veest uppunu.

Päästeamet rõhutab, et traagiliste õnnetuste ärahoidmiseks peavad vanemad veekogu läheduses viibides oma lastel silma peal hoidma ning ei saa jääda lootma sellele, et laps oskab ujuda või kuulab sõna ja ei lähe vette.

"Kindlasti tasub ka oma lastele üle korrata, kuidas sõpradega veekogu ääres käituda – üksteisel tuleb silma peal hoida ja kui mõni sõber kaob vee alla, tuleb sellest viivitamatult teada anda läheduses asuvale täiskasvanule või helistada hädaabinumbril 112. Samuti tuleb, eriti karjääride puhul, arvestada veekogu ettearvamatu põhjareljeefiga – kuna karjäärijärv on inimtekkeline veekogu, ei ole selle põhi looduspäraselt lauge, vaid langeb juba kaldalähedases alas väga järsult ja kujutab seetõttu suurt ohtu nõrga ujumisoskusega suplejatele," selgitab päästeamet.

Sellel aastal on Eestis uppunud 23 inimest, neist kuus Harjumaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: