Galerii: Tallinna saabusid tänavused esimesed kruiisituristid

{{1625209800000 | amCalendar}}

Saksa kruiisifirmad TUI Cruises ja MSC Cruises on alustanud kruiisireiside pakkumist Läänemerel ning reede hommikul tõi laev Mein Schiff 1 Tallinnasse tänavused esimesed kruiisituristid.

Mein Schiff 1 alustas kruiisi Saksamaalt Kielist ning enne Eestisse saabumist peatus Rootsis Visbyl ja Stockholmis. Tallinna saabus veidi üle 1000 Saksa turisti, kellest ligi 400 veetsid aega laeval, kuid suurem osa turiste tutvus nii Tallinna kui ka selle lähiümbrusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Peatusime korra vanalinnas, et uudistada vaatamisväärsusi, vana kirikut ja müüri. Oli päris huvitav," ütles Peter.

"Meil oli just lühike, umbes poolteist tundi kestnud bussiekskursioon. Pandeemia tõttu ei lubatud meid mõnda kohta, seetõttu ei olnud võimalik ka palju näha. Niisiis saame me vaid väikese ülevaate," rääkisid Marcus ja Lilly.

Koroonapandeemia tõttu toimuvad taasalanud kruiisireisid varasemast teisiti. Laevade täituvus on oluliselt väiksem kui tavaliselt. Kõik reisijad ja meeskonnaliikmed on enne reisi algust testitud või vaktsineeritud.

Reisijate maale tulek toimub vaid niinimetatud mulli kontseptsiooni alusel, mis tähendab, et huvilised saavad Tallinnaga tutvuda ainult kruiisifirma organiseeritud ja Eesti partneri korraldatud ekskursioonide raames ning külastavad ainult neid muuseume, vaatamisväärsusi ja restorane, kus on võimalik tagada reisijate turvalisus, minimaalne kokkupuude kohalikega ning hajutatus.

"Meil on väikesed grupid, mis lähevad hajutatult välja, maksimum 20 inimest ja ei tohi omapäi ringi liikuda linnas. Desinfitseerimisvahendid on kogu aeg kaasas, iga kord, kui nad lähevad uuesti bussi peale. Muuseumites ja kirikutes on ühesuunaline liikumine, et nad puutuksid võimalikult vähe kokku. Söömine on alati eraldi saalides," kirjeldas DenEesti juhatuse liige Ryan Jenkins.

Kõik reisijaid teenindavad bussijuhid ja giidid peavad olema testitud või vaktsineeritud, sama kehtib sadamapersonali kohta.

Juulikuus teevad TUI Cruisesi laev Mein Schiff 1 ja MSC Cruisesi laev MSC Seaview Tallinnase kokku üheksa kruiisilaevakülastust, mis praeguse seisuga toimuvad 2., 6., 8., 13., 14., 21. ja 29. juulil. Tallinna Sadam ootab kruiisilaevade külastusi ka veel augustis, septembris ja oktoobris.

Kui palju täpselt ristluslaevu sel suvel Eestisse jõuab, on Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsioonijuhi Sirle Arro sõnul viirusest tingitud ebakindla olukorra tõttu keeruline öelda, kuid praeguste plaanide alusel võiks Eestisse tulla ligi 20 000 turisti. Enamikku kruiisituriste on oodata Saksamaalt.

"Meil graafikus on küll ligi sadakond kruiisilaevakülastust, aga kui palju neid tegelikult tuleb, siis ilmselgelt päris nii suur number see ei ole, aga ma loodan, et paarkümmend, kolmkümmend tuleb," ütles Arro.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Lauraliis Süldre, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: