Galerii: president ja haridusminister tunnustasid tublisid koolilõpetajaid

{{1625569740000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustasid teisipäeval Kadriorus toimunud vastuvõtul tänavusi silmapaistvaid koolilõpetajaid.

Vastuvõtule oli kutsutud ligi 650 tänavust üld- ja kutsehariduse ning kõrgkoolide lõpetajat igast Eesti koolist.

Kersna soovis, et lõpetajaid kannaks ka edaspidi kogemus ja tunne, mis on aidanud seniste tulemusteni jõuda.

"Teie eilsed valikud on toonud teid täna siia ja teie tänased valikud kujundavad meie ühise Eesti, aga ka kogu maailma homset päeva. Teil on võimalus, kui mitte öelda kohustus, muuta oma tegudega maailma paremaks paigaks," sõnas Kersna.

"Teie olete oma kohanemisoskust viimasel aastal viimistlenud ilmselt pea täiuslikkuseni. Oludega hästi kohanedes on kõik võimalik. Kohanemisvõime on tähtis pea igas valdkonnas, kuhu suundute. Teid pani elu distantsõppel olukorda, kus te pidite kohanema, et hoolimata muutunud oludest liikuda eesmärgi poole," tunnustas Kersna tublisid koolilõpetajaid.

Minister innustas ka noori ennast ja oma hirme ületama ning uusi olukordi ja kogemusi katsetama: "Mõnest uksest sisse piiludes võib jalg ja hing sees väriseda. Kas ma saan hakkama? Teadke – te saate alati hakkama. Isegi siis kui te kukute. Me kõik vahepeal kukume. See on normaalne elu osa ja õppimise koht. Vaadake endaga tõtt, avage julgelt uksi, mis elu teie ette asetab!"

Vastuvõtt silmapaistvatele koolilõpetajatele toimub alates 1922. aastast.

 

Lõpetajate sõnul oli kriisiaegne kaugõpe kindlasti keeruline, kuid õppekvaliteet ja tulemused selle arvelt ei kannatanud ning raskel ajal olid õppejõud väga toetavad.

Edasised plaanid on noortel ambitsioonikad. Magistrikraadi lõpetanud planeerivad siiski õppimises pausi teha.

"Distantsil oli minul natukene raskem õppida, motiveerimist oli vaja hästi palju. Aga kõik oli ikkagi väga hästi ja lõpptulemus oli parem kui ootasin," rääkis Haapsalu kutsehariduskeskuse lõpetaja Bethany Pällo "Aktuaalsele kaamerale".

"Ma avastasin, et minule sobib noorsootöö, sinna ma siis praegu kandideerin ülikoolis. Ja kindlasti ilumaailm. See on see minu huviala ja seda ma kavatsen ka kindlasti edasi jätkata. Ma lähen mõlemat õppima, samal ajal," lisas ta.

"Ma sooviksin kindlasti kiita meie õppejõude, kes tegid lihtsalt suurepärast tööd. Ma tundsin küll, et nendes tingimustes, mis koroona seadis, õppekvaliteet väga ei kannatanud," ütles Tartu ülikoolis magistriõppe lõpetanud Janne Valdmaa.

Õppimisse teeb ta nüüd pausi. "Hingaks ja mõtleks järgi ja laseks sellel teadmisel natuke settida," ütles ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: