Rootsis sai lennuõnnetuses surma üheksa inimest

{{1625802120000 | amCalendar}}
Foto: SVT

Rootsis sai neljapäeva õhtul Örebro lennujaama lähedal väikelennukiga DHC2 Turbo Beaver juhtunud õnnetuses surma üheksa inimest, teatas politsei.

Õhusõidukis oli kaheksa langevarjurit ja piloot. Lennuk kukkus varsti pärast õhkutõusmist alla ja süttis.

"See on väga raske õnnetus. Oleme kutsunud tööle kõik, kelle kätte saime," ütles väljaandele Aftonbladet Bergslageni piirkonna politsei pressiesindaja Lars Hedelin.

Hedelin viitas alguses mitme inimese hukkumisele, kuid ei öelnud täpset arvu. Üks kannatanu toimetati tema andmetel raskete vigastustega haiglasse. Politsei täpsustas öises avalduses hukkunute arvuks üheksa.

Päästetöötajad sai väljakutse kell 20.20 Eesti aja järgi ja päästetööd jätkusid veel hilisõhtul.

"Kahjuks selleks ajaks, kui me kohale jõudsime, oli lennuk põlenud ja deformeerunud. Elude päästmise võimalus oli praktiliselt null, lennukis viibijaid polnud enam võimalik päästa," rääkis päästeteenistuse esindaja Per-Ove Steberyd.

Päästetöid juhtis mere- ja õhupäästekeskus. Sündmuskohale saadeti mitu kiirabi.

"Päästetöödel osalevad inimesed näiteks ka piirkondlikust päästeteenistusest ja lennujaama päästeteenistusest. Samuti politseitöötajad," ütles mere- ja õhupäästekeskuse pressiülem Carl-Johan Linde.

"Meil on üsna palju andmeid, oleme kogunud tunnistajate ütlusi. Seega on palju materjali, mille kallal töötada ja teeme seda koos õnnetuse uurimisrühmaga. /.../ Oleme kogunud kättesaadavat teavet, mis on tunnistajate andmed ja muu info, kuid mis see täpne info on, ma ei saa öelda," ütles politsei esindaja Niclas Hallgren.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: