USA-s hakkas ehituspuidu hind langema

Laua- ja prussivirnad.
Laua- ja prussivirnad. Autor/allikas: SCANPIX / The Canadian Press

Ameerika Ühendriikides on pärast ehituspuidu hinna kolmekordistumist viimase aasta jooksul selle hind taas langema hakanud, mis peaks mõjutama ka puidu hinda Eestis.

Kui maikuus oli 50x100 mm (2 tolli x 4 tolli) ristlõikega prusside hind 1000 kuupjala (2,4 kuupmeetri) kohta 1711 dollarit, siis juulis tehtud tulevikutehingute hind oli langenud 521 dollarile, kirjutab USA väljaanne The Wall Street Journal (WSJ).

Mais ei olnud koroonakriisi ajal vähenenud tootmine veel taastunud ning samal ajal ei olnud veel raugenud pandeemia ajal tõusnud ameeriklaste huvi kodude renoveerimise vastu, märkis WSJ.

Ehituspuidu hinnalangus peaks sobima neile, kes ise ehitavad ning samas aitama ka tagasi hoida inflatsiooni, mille kiirenemist analüütikud kardavad, kuid uute elamute ostjatel siiski hinnalangust oodata ei tasu.

Lehega vestlenud majandusanalüütiku hinnangul eelistavad ehitusfirmad puiduhinna langusest tingitud kasumi suurenemise majaostjatelt sisse kasseerida, selle asemel, et hindu langetada.

Kevadine puitmaterjali hinnatõus USA ehitussektoris kasvatas järsult puiduhindasid ka Euroopas, sealhulgas Eestis, kirjutas väljaanne Metsamajandusuudised.ee tänavu mais.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: