Riik utsitab vaktsineerijaid rohkem süstima tulemustasuga

Eelregistreerimata vaktsineerimine Talinna keskturul
Eelregistreerimata vaktsineerimine Talinna keskturul Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Vaktsineerimise hoogustamiseks ja saavutamaks Eestis sügiseks vähemalt 70-protsendine hõlmatus COVID-19 vastu immuniseerimisel, maksab haigekassa 1. juulist kuni 30. septembrini perearstidele ning õendus- ja eriarstiabi osutajatele lisaks tavapärastele tasudele lisaraha sõltuvalt kaitsepookimise tulemuslikkusest.

Lisatasudeks on arvestatud ca miljon eurot, teatas haigekassa.

Vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer tunnustas tervishoiutöötajate senist tegevust, ent lisas, et iga järgmise inimese vaktsineerimine nõuab nüüd suuremat pingutust ja lisatasu maksmine on seetõttu vajalik ja asjakohane.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv sõnas, et 70 protsendi hõlmatuse saavutamiseks on vajalik vaktsineerida veel vähemalt 185 000 inimest, mis teeb haigekassale lisakuluks 925 000 eurot.

Perearsti-, õendus- ja eriarstiabis tasub haigekassa teenuse osutajale iga 20 läbiviidud vaktsineerimise eest lisaks tavapärastele tasudele 50 eurot. Arvesse võetakse kõik esimeste ja teiste dooside vaktsineerimised 1. juulist kuni 30. septembrini.

Perearstiabis makstakse lisaks eelnevale ka 500 eurot, kui arsti nimistus on saavutatud täiskasvanute (18-aastaste ja vanemate inimeste) 70-protsendine hõlmatus. Kui saavutatakse 80-protsendine hõlmatus, on lisatasu tuhat eurot.

Ida-Virumaa perearstinimistute täiendavaks tasuks on 500 eurot, kui saavutatud on täiskasvanute 60-protsendine hõlmatus. Juhul, kui Ida-Viru maakonna nimistus saavutatakse 70 protsendi hõlmatus, tasustatakse teenuseosutajat tuhande euroga. Arvesse võetakse kõik esimesed doosid või ühedoosilised vaktsineerimised kuni 30. septembrini.

Eriarstiabi teenuseosutajatele maksab haigekassa lisatasu, kui maakonnas, kus teenust osutatakse, on saavutatud 70-protsendine vaktsineerimise hõlmatus täiskasvanute seas (Ida-Virumaa puhul 60 protsenti). Täiendavaks tasuks on 2,20 eurot iga esimese doosiga vaktsineerimise eest. Tulemustasu makstakse, kui teenuseosutaja on vastaval perioodil teinud vähemalt 500 esimese doosi või ühedoosilise vaktsiiniga vaktsineerimist.

Osa eriarstiabi osutajatest vaktsineerib inimesi ka bussides või teistes mobiilsetes vaktsineerimiskabinettides. Selliseid teenuseosutajatele makstakse täiendavalt personali ööbimise eest kuni 50 eurot ühe öö eest ühe inimese kohta ning sõidukilomeetri eest 0,3 eurot kilomeetri kohta.

Lisatasud maksab haigekassa kõigile teenuseosutajatele välja 2021. aasta oktoobris. Hiljemalt oktoobris tehakse ka otsus lisatasude maksmise jätkamise üle.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: