Eesti Gaas tõstab hüppeliselt gaasi hinda eratarbijatele

{{1627387980000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Viidates gaasihinna hüppelisele kallinemisele maailmaturul tõstab Eesti Gaas alates 1. septembrist gaasihinda ka koduklientidele. Keskmiselt kerkib hind 51 protsenti.

Maailmaturu gaasihind hakkas tõusma juba 2020. aastal, kuid sel aastal on kasv oluliselt kiirenenud ning alates kevadest on hind kahekordistunud. Hüppeline sisseostuhindade kasv paneb gaasimüügi hindu korrigeerima ka Eestis, teatas Eesti Gaas.

"Selle aasta juulis saavutas gaasi maailmaturu hind viimase kümnendi rekordtaseme. Oleme suutnud koduklientide müügihinna hoida stabiilse ja muutumatu viimased kolm aastat, kuid viimase poolaasta sisseostuhindade ligi 60-protsendiline tõus sunnib tegema korrektuure," lausus Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik.

"Uus hind sõltub kliendi tarbitavast gaasimahust ning lepingu tingimustest, kasv jääb keskmiselt ligi 51 protsendi juurde," ütles Kaasik, lisades, et ettevõte on valmis edaspidi hinda taas allapoole laskma, kui nõudlus ja maailmaturu hinnatõus taandub.

Maailmaturu gaasi hinnatõusu põhjuseks, mis algas juba eelmisel aastal, on Eesti Gaasi juhatuse liikme sõnul koroonapandeemia haripunkti seljatamisest tingitud üleüldine kindlustunde suurenemine ja majanduse taastumine ning sellega seotud nõudluse kasv ja tooraine hinnatõus.

Eesti Gaas tõstis viimati hindu 2018. aasta septembrist. Ettevõtte üldteenuse hind, ehk hind mida pakutakse ilma lepinguta kliendile, on praegu 0,48 eurot kuupmeetri kohta.

2020. aastal kujunes Tallinki suuraktsionäride valdusettevõttele AS Infortrar kuuluva Eesti Gaasi konsolideeritud puhaskasumiks 17,7 miljonit eurot, 2019. aastal oli vastav näitaja 11,1 miljonit. Ettevõtte müügikäive oli mullu 182,4 miljonit eurot, kasv võrreldes varasema aastaga oli 16,5 protsenti

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: