Otse kell 13: Kallas ja Kiik annavad riigikogu erikomisjonile aru

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esmaspäevasele erakorralisele istungile on kutsutud peaminister Kaja Kallas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kellelt komisjon ootab ülevaadet vaktsineerimise korraldamisest ja vaktsiinide riknemisest. Kell 13 algavat istungit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Lisaks ministritele on erikomisjoni istungile kutsutud riigisekretär Taimar Peterkop ja riigikontrolör Janar Holm.

Erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu (Isamaa) märkis, et COVID-19 vastu vaktsineerimise kehv korraldus on halvasti varjatud tõde ning viimati juhtis sellele eelmisel nädalal tähelepanu riigikontrolör.

"Riigikontrolöri raportist selgub, et vaktsineerimise juhtimises valitseb täielik segadus ja nii autoriteetse instantsi järeldustes küll kahelda ei saa. Lugedes riigikontrolöri kirja, nendin, et vastutamatus selles küsimuses on jõudnud kriitilise piirini. Kinni maksavad selle inimesed oma tervisega ja kogu ühiskond eesseisvate uute piirangutega. Seepärast kutsusingi tänaseks kokku riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungi, et kuulata valitsuse esindajate selgitusi," rääkis Reinsalu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: