Lasnamäe vaktsineerimisbuss meelitas Raadikule ohtralt huvilisi

{{1628069520000 | amCalendar}}

Kolmapäeval alustas Lasnamäel tegevust vaktsineerimisbuss, kus saab ennast COVID-19 vastu vaktsineerida Pfizeri või Jansseni vaktsiiniga. Esimeses peatuses Raadikul moodustus vaktsiinihuvilistest nii pikk järjekord, et kohale otsustati tuua teinegi vaktsineerimisbuss.

Kui varem on Lasnamägi silma jäänud madala vaktsineerimistasemega, siis kolmapäeval kogunesid Raadiku munitsipaalkorterite juurde sajad vaktsiinitahtjad.

"Lootsime, et saab ehk kiiresti tehtud selle ilma planeerimiseta," ütles süsti saama läinud Viktoria "Aktuaalsele kaamerale". "Lihtsalt niimoodi sattus kokku. Vaatasime, et siin saab täna ja tulime tegema," lisas ta.

Bussis saab vaktsineerida Pfizeri või Jansseni vaktsiiniga. Raadikul oli nii neid, kes tahtsid vaktsineerimist Pfizeriga, kui ka neid, kes soovisid Janssenit.

"Janssen. Sest selle saab kohe tehtud. Ei ole vaja teist korda tulla," ütles Maksim. "Ma ei usu, et võin haigeks jääda. See on vajalik lihtsalt dokumenteerimiseks," selgitas ta vaktsineerimise põhjust.

Qvalitas plaanis süstida Raadikul kuni 500 doosi ja kella 14-ks oli neist süstitud juba 300. Kuna vaktsineerimisbuss osutus väga menukaks, saatis Qvalitas kõikide huviliste teenindamiseks pärastlõunal kohapeale lisabussi koos täiendava meditsiinipersonaliga.

"Kui me räägime tänasest päevast, siis me tooksime vaktsiine kindlasti juurde oma keskusest, aga kindlasti mingitel päevadel me lisame ka teise bussi vajadusel juurde, oleneb, kuidas meie graafik teisel bussil on," rääkis Qvalitas Arstikeskuse projektijuht Serli Raudseping "Aktuaalsele kaamerale".

Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Sveti sõnul ei ole vaktsineerimisbuss ainus pingutus, et Lasnamäe elanike seas vaktsineerimisaktiivsust tõsta.

"Me hakkame nüüd töötama otseselt ka 20 Lasnamäe suurima tööandjaga ehk sellised firmad, kus on üle 250 töötaja. Neile me samuti hakkame pakkuma võimalust vastu võtta enda ettevõttes vaktsineerimisbuss või vaktsineerimiskiirabi," rääkis Svet.

Vaktsineerimisbuss peatub enam kui kümnes kohas üle terve linnaosa ning eelregistreerimine pole vajalik. Vaktsineerima on oodatud kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast.

Neljapäeval, 5. augustil kella 11-19 ootab vaktsineerimisbuss inimesi Ümera keskuse parklas (Laagna tee 80) ning reedel, 6. augustil kella 11-19 Kivila Grossi kaupluse parklas (Kivila 26).

Nädalavahetuseks peatub vaktsineerimisbuss Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57). Laupäeval saab vaktsiini kella 10-17 ning pühapäeval kella 10-16.

Vaktsineerimisbuss sõidab Lasnamäe erinevates piirkondades kuni 19. augustini, tehes peatusi enam kui kümnes asukohas.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Liisbeth Rats, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: