Galerii. Türil avati Edelaraudtee uus juhtimiskeskus

{{1628253240000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Türil avati reedel Edelaraudtee liiklusjuhtimiskeskus, mis koondab kõik taristu digiandmed ühte kohta ja annab võimaluse raudteeliikluse täielikuks automatiseerimiseks.

Jaamade juhtimissüsteemi üleviimine IT-lahendustele läks Edelaraudtee AS-ile maksma kolm miljonit eurot.

AS Edelaraudtee juhataja Rain Kaarjas ütles ERR-ile, et muudatuse järel ei pea jaamakorraldaja enam raudteejaamas viibima.

"Kogu informatsioon, mis toimub trassil, peaks olema jälgitav ja kontrollitav. See tehnoloogia siin võimaldab näiteks, kui kuskil on mõni intsident, selle pildi võtta suurelt ekraanile ja jälgida siis toimuvat. Ja kui meil väga hästi läheb, siis ilmselt on võimalik ka, kui liiklusgraafik töötab ja intsidente pole, juhtida liiklust ka täisautomaatselt," selgitas Kaarjas.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: