PPA tugevdas piiriäärsetel aladel kontrolli

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti piir. Autor/allikas: ERR

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) tugevdas piirikontrolli Eesti-Läti piiriäärsel alal ja sadamates, et ennetada ebaseaduslikke piiriületusi juhuks, kui migratsioonisurve peaks tekkima Eesti suunal.

"Rääkisin täna Läti siseministriga, kellega oleme hoidnud Leedu sündmuste taustal pidevat kontakti. Arvestades, et viimase ööpäeva jooksul on piirivalvurid pidanud Valgevene-Läti piiri ebaseaduslikul ületamisel kinni 28 inimest, tugevdasime ka Eestis piiriäärsetel aladel kontrolli. Praegu migratsioonisurvet siiski Eestile ei ole," märkis siseminister Kristian Jaani.

PPA piirivalveosakonna politseikolonel Ivo Utsar ütles, et Lätis toimuvat hinnates otsustati piirikontrolli veelgi tugevdada. "PPA peamine fookus on sisepiiridel, aga pistelisi kontrolle teevad patrullid ka sisemaal üle Eesti. Põhjalikku kontrolli viime läbi sadamates, kuna me ei saa välistada, et ebaseaduslikul rändel olijad püüavad leida teed läbi Eesti Põhja-Euroopasse," rääkis Utsar.

Utsari sõnul suunas PPA ka Eesti-Läti piiriäärsetele aladele täiendavaid patrulle. "Piirkonnas liikujatele tähendab see, et politseiametnikud kontrollivad tavapärasest enam nii inimeste dokumente kui ka piiriäärsetel aladel liikuvaid sõiduautosid, busse, raskeveokeid ja nõnda edasi," kirjeldas Utsar.

Utsari sõnul tuleks ka märgates piiriäärsel alal välismaise välimusega inimeste gruppi, kelle puhul on alust kahtlustada, et tegu on ebaseaduslike piiriületajatega, sellest teada anda numbril 112.

PPA jälgib olukorda Eesti piiril, et märgata muutusi, mis võiksid viidata võimalikule ebaseadusliku rände ohule. "Olukorra muutudes oleme valmis rakendama täiendavaid meetmeid, et vajadusel Eesti piiri veel tugevamalt kaitsta," kinnitas Utsar.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: