Esmaspäeval hakkavad kehtima uued piirangud

Sail Tallinn merefestivali esimene päev
Sail Tallinn merefestivali esimene päev Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Esmaspäevast jõustuvad koroonaviiruse leviku peatamiseks osalejate arvu piirangud suurematel ettevõtmistel. Sisetingimustes on ilma nakkusohutuse kontrollita lubatud kuni 50 ja õues kuni saja osalejaga ettevõtmised.

Alates esmaspäevast tuleb siseruumides toimuvatele üritustele ja etendustele pääsemiseks esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, koroonahaiguse läbipõdemise või värske negatiivse testi kohta. Seda juhul kui üritustel osaleb siseruumides üle 50 ja väljas üle 100 inimese.

Korraldajal tuleb üritustel, kus osalejaid on üle piirarvu, tagada viirustõendi kontroll. See tähendab, et suure osalejate arvuga ettevõtmistest saavad osa võtta vaid need, kel on tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, koroonaviiruse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Tõendit ei pea esialgu esitama alla 18-aastased.

Nakkusohutuse kontrolli erandi said valitsuselt vaid jumalateenistused ja parvlaevade söögikohad.

Kui kontroll on tagatud, võib sisetingimustes olla kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.

Uued piirarvud hakkavad kehtima nakkusohutuse kontrollita avalikel koosolekutel ja üritustel, sealhulgas konverentsidel, teatrietendustel, kontsertidel, kinoseanssidel, samuti meelelahutusteenuse osutamisel, näiteks ööklubis, kasiinos, piljardisaalis ja laste mängutoas.

Toitlustusasutustes ning saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates ei eristata korraldusse tehtud muudatuse kohaselt edaspidi enam sise- ja välitingimusi, sest enamasti kasutavad näiteks kohviku väliterrassil või välibasseinis viibijad ka kohviku või spaa siseruume. See tähendab, et nendes kohtades võib alates esmaspäevast nii sise- kui ka välitingimustes kokku ilma nakkusohutuse kontrollita viibida kuni 50 inimest. Toidu kaasaostmisel piirarvu ei arvestata.

Uued piirarvud ei puuduta kaubandustegevust ja teiste teenuste, sealhulgas majutusteenuse osutamist, kus jäävad kehtima inimeste hajutamise ja desinfitseerimise nõuded.

2. augustist kehtib Eestis maskikandmise kohustus ühistranspordis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: