X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ööpäevaga lisandus 147 koroonapositiivset

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2801 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 147 ehk 5,2 protsenti testide koguarvust.

Uutest nakatunutest 112 inimest ehk 76,2 protsenti olid vaktsineerimata. Seitsme nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli ning 28 (19 protsenti) nakatunu vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Vaktsineerimata inimesed moodustavad 2021. aasta testitutest 94,8 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati kaheksa uut COVID-19 haigusjuhtumit. Haiglaravi vajab 60 patsienti. Intensiivravil on kuus patsienti, neist juhitaval hingamisel kaks. ööpäev varem oli intensiivravil neli ja juhitaval hingamisel üks patsient.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 62 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 36 inimest (60 protsenti).

Haiglaravil viibivatest patsientidest viis inimest ehk 8,3 protsenti on lõpetatud vaktsineerimisega. 

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 60 inimesel. 46 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest olid Tallinnas.

Tartumaale lisandus 22, Pärnumaale 14, Jõgeva- ja Võrumaale kaheksa ja Ida-Virumaale seitse uut positiivset testitulemust. Lääne-Viru- ja Viljandimaale lisandus viis, Saare- ja Valgamaale neli, Järvamaale kolm, Põlva- ja Raplamaale kaks uut nakatunut. Lääne- ja Hiiumaale ei lisandunud ühtegi nakatunut.

Kolmel juhul puudus rahvastikuregistrijärgne elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 203,3 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,4 protsenti. 

Ööpäeva jooksul manustati 2066 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 667 215 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 580 140 inimesel.

Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 59,4 protsenti. Üle 70-aastastest on vaktsineeritud 69,9 protsenti. Kõigist Eesti elanikest on vaktsineeritud 50,2 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: