Politsei aitab terviseametil koroonapiirangute täitmist kontrollida

Politsei.
Politsei. Autor/allikas: PPA

Valitsus kiitis neljapäeval heaks korralduse, mis lubab politseil alates tulevast esmaspäevast minna terviseametile appi koroonapiirangute täitmist kontrollima. Aluse selleks annab tervishoiualane hädaolukord, mille terviseamet kuulutas välja kolmapäeval.

Kaasamisega tekib PPA-l täiendav pädevus ja volitused kontrollida näiteks karantiini- või eneseisolatsiooni kohustuse, aga ka muude valitsuse kehtestatud piirangute täitmist. Sisuliselt jätkatakse varasemat praktikat, kus PPA abistab terviseametit riikliku järelevalvega seotud ülesannete täitmisel.

Kaasamise lõpptähtaeg on praegu määratud eelarveaasta lõpuga ehk 31. detsembriga 2021, samuti lõpeb PPA kaasamine hädaolukorra lõppemise faktiga.

Hommikusel istungil kiitis valitsus heaks 1,69 miljoni euro eraldamise siseministeeriumile, et muu hulgas katta ka politsei- ja piirivalveametil tekkivad kulud COVID-19 leviku tõkestamisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: