Läti videod näitavad Valgevene jõuvõtteid migrantide üle piiri surumises

Valgevene piirivalvurid ja migrandid.
Valgevene piirivalvurid ja migrandid. Autor/allikas: Latvijas armija/YouTube

Läti piirivalve videosalvestustelt on näha, kuidas migrante Valgevene piirivalvurite saatel Läti piirile saadetakse, mille järel ei lubata neil enam Valgevene territooriumile tagasi pöörduda, teatas Läti kaitseministeeriumi loodud portaal sargs.lv.

Samuti kinnitab videomaterjal, et selliseid katseid ebaseaduslikke piiririkkujaid sunniviisiliselt Valgevenest Läti territooriumile tõrjuda on tehtud korduvalt.

Ühel salvestisel on näha, kuidas relvastatud isikud vähemalt kolme Kalašnikovi automaadiga sundisid viit migranti raudteed mööda Läti poolele minema.

Teises videos on näha kolme Valgevene jõuametkondade töötajat umbes üheksaliikmelist migrandirühma üle piiri surumas. Valgevenelased on varustatud kilpide ja nuiadega ning riietunud sarnaselt Valgevenes meeleavaldusi maha surunud üksustega.  

Veel ühel videol on aga näha 15–16-liikmeline kiivrites ja maskides Valgevene sõjaväelaste ahelik, kes on samuti kilpide ja nuiadega varustatud ning püüab migrante edasi toimetada. 

Läti piirivalveteenistuse esindaja Kristine Petersone ütles BNS-le, et videod on võetud pärast piiriäärsetel aladel eriolukorra väljakuulutamist. 

Varem oli Leedu meedia jaganud videoid, kus Valgevene võimuesindajad üritavad migrante veenda Leetu minema.

Läti on selle nädala jooksul Valgevene piirilt tagasi saatnud sadu migrante.

Läti-Valgevene piiri ebaseadusliku ületamise katsel on tänavu kinni peetud 352 inimest, peamiselt augustis. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: