Kaitseliit kordas 30 aasta tagust rongkäiku Tallinnas

{{1629480000000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Meenutamaks Tallinna tähtsate objektide kaitsmist 30 aastat tagasi korraldas kaitseliit reede õhtul rongkäigu raadiomaja juurest Vabaduse väljakule.

"Jalutuskäiguga anname au neile kaitseliitlastele ja teistele vapratele inimestele, kes 1991. aasta augustis seisid Tallinnas tele- ja raadiomaja ning muude objektide kaitsel, olles valmis vabadust kaitsma oma vere hinnaga. Toona, 1991. aasta 21. augusti õhtul, kui Vene väed olid Tallinnast lahkunud, marssis kaitseliit võidu tähistamiseks raadiomaja juurest Vabaduse platsile. Võib öelda, et see oli esimene paraad peale taasiseseisvumist. Nüüd kordame me sama marsruuti, et austada kolmekümne aasta taguseid sündmusi," ütles kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.

Vabaduse väljakule olid üles rivistunud Kaitseliidu liputoimkonnad, 30 aasta tagustes sündmustes osalenud, kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred ning kaitseväe orkester.

Rivistusel osalenud sajad kaitseliitlased liikusid Vabaduse väljakule Raadiomaja juurest, kust neid saatis teele rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose, kes oli ka ise 30 aastat tagasi toimunud sündmuste keerises. Ühisel jalutuskäigul osales ka Rapla maleva toetajaliige kindralleitnant Martin Herem. Kaitseliitlasi oli tervitama tulnud riigikogu esimees Jüri Ratas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Lisaks 30 aasta tagustes sündmustes osalenutele olid rongkäigu rivis kõik kaitseliidu lipud meeskondadega. Samuti osales viimast korda enne muutusi kaitseväe orkester, mis liigub edaspidi sõjamuuseumi koosseisu. Orkestri baaseelarve väheneb poole võrra ning suurem osa orkestrante hakkab tööle osakoormusega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: