Eesti ja Läti vaktsineerimise absoluutarvud võrdsustusid

Läti piir
Läti piir Autor/allikas: ERR

Lätis tehti eelmisel nädalal vaid 4650 vaktsiinisüsti ning langenud vaktsineerimistempo tõttu on tehtud vaktsiinisüstide absoluutarv võrdsustunud Eestiga.

Lätis on vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud ligi 724 000 inimest ja lõpetatud on ligi 627 000 inimese vaktsineerimiskuur.

Eestis on esmaspäeva hommikuse seisuga vaktsineerimisi tehtud kokku ligi 708 000 inimesele ning üle 611 000 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Ehk absoluutarvud on peaaegu võrdsed. Samas elab Lätis ligi 1,9 miljonit ja Eestis veidi üle 1,3 miljoni inimese.

Läti rahvusringhäälingu LSM portaal annab teada, et eelmisel nädalal tehti Lätis 4650 vaktsineerimist, millest sel suvel oli kehvem vaid jaaninädal, kui tehti 4550 vaktsiinisüsti.

Eestis tehti eelmisel nädalal 27 040 vaktsiinisüsti, mis oli kehvim tulemus alates aasta kaheksandast nädalast, kuid Lätist siiski ligi kuus korda parem.

BNS-i teatel on Läti praegune vaktsineerimistempo sama suur, kui märtsi lõpus-aprilli alguses, mil poogiti vaid esmatähtsaid elanikkonna rühmi. Praegu on vaktsiinid kõigile vabalt ligipääsetavad.

Lätis on praeguseks COVID-19 vastu poogitud ligi 43,8 protsenti 12-aastastest ja vanematest elanikest.

Toimetaja: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: