Kaljulaid: Eestil ja Lätil on oht jääda roheenergia importijaks

Eesti president Kersti Kaljulaid ja Läti president Egils Levits.
Eesti president Kersti Kaljulaid ja Läti president Egils Levits. Autor/allikas: Mattias Tammet/presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaidi pühapäevasel kohtumisel Läti presidendi Egils Levitsiga arutati hübriidrünnakut Euroopa Liidu ja Valgevene piiril, olukorda Afganistanis, regionaalseid taristuprojekte ning koostööd rohepöörde vallas.

Kaljulaid märkis kohtumisel, et Eesti ja Läti peavad tegema koostööd roheenergia alal, sest muidu jäävad mõlemad riigid sõltuvaks teistest riikidest.

"Eestil ja Lätil on praegu hea võimalus koostööks rohelise energia võrkude ja tootmise rajamisel. Peame tegutsema kiiresti, sest vastasel juhul jääme rohelise energia importijateks," ütles Kaljulaid, ning lisas, et tõsiselt peab arutama võimalusi, kuidas terves Põhja-Balti regioonis rohetehnoloogiate kasutuselevõtuga üheskoos tegelda.

Veel rääkisid Kaljulaid ja Levits edasisest koostööst Afganistani suunal ning sealsetest inimõiguste rikkumistest, aga ka jätkuvatest hübriidrünnakutest Valgevene ja Euroopa Liidu – sealhulgas Läti – piiril.

Samuti arutleti Euroopa Liidu idapartnerite olukorra ja tulevikuväljavaadete üle ning räägiti kolme mere algatusest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: