Prantsusmaal teatas kaks poliitikut soovist presidendiks saada

Prantsusmaal avaldasid kaks poliitikut soovi kandideerida presidendiks.

Seitse aastat Pariisi juhtinud Anne Hidalgo rõhutas oma Rouenis tehtud avalduses, et soovib tähelepanu pöörata puhtamale majandusele ja hariduse edendamisele.

"Kutsun kõiki neid, kes usuvad meie humanistlikesse väärtustesse ja tulevikku. Kutsun teid, kodanikud, kes tahavad meie planeeti päästa; kes tahavad ehitada tugevat ja õiglast vabariiki; kes tahavad, et Prantsusmaa oleks taas riigina eeskujuks. Seega tõuskem koos üles! Julguse, otsusekindluse, optimismi ja heasoovlikkusega pakume oma lastele helgemat tulevikku!" kutsus Hidalgo rahvast üles.

Väljaspool Pariisi vähetuntud sotsialisti toetab arvamusküsitluste järgi umbes seitse protsenti valijatest.

Aprillikuistel valimistel soovib riigipeaks saada ka Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen, kelle toetus on praeguse presidendi Emmanuel Macroniga võrdsel tasemel ehk 22 protsendi piirimail. Paremäärmusliku partei juht lubas natsionaliseerida kiirteed ning erastada riiklikud tele- ja raadiojaamad.

"Prantsusmaal ei tohi olla paika, kus seaduseid ei kehti. Sõbrad, hävitame ohtlikud kvartalid, gängid, maffia ja kõik need, olgu siis islamistlik või mitte, kes tahavad kehtestada meile reeglid ja eluviisi, mis pole meile omane. Prantsusmaal on prantslastel õigus elada prantslaste moodi," teatas Le Pen.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: