USA tehnoloogiahiid aitab abordiseaduse tõttu töötajatel Texasest kolida

Texase abordiseaduse protest
Texase abordiseaduse protest Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Jordan Vonderhaar

USA tehnoloogiafirma Salesforce teatas, et pakub oma töötajatele abi Texase osariigist lahkumiseks. Abipakkumine on seotud uue Texase abordiseadusega.

Salesforce teatas, et aitab kõigil oma kahel tuhandel töötajal Texasest koos peredega kolida, kui nad pole rahul seadusega seotud probleemidega. "Kui soovite kolida, aitame teil Texasest lahkuda," ütles ettevõtte juht Marc Benioff. 

Texase abordiseadus keelab kõik abordid pärast kuuendat rasedusnädalat. Seadus jõustus septembri alguses. Seaduse vastased esitasid samal päeval kaebuse USA ülemkohtusse. Kohus ei rahuldanud kaebust. Uue seaduse kohaselt pole hilisem Texases abort lubatud isegi siis, kui rasedus sai alguse intsesti või vägistamise tagajärjel.

Salesforce pole ainus firma, mis proovib abordiseaduse vastu võidelda. Tehnoloogiafirmad Lyft ja Uber lubasid katta kõikide autojuhtide sõidukulud, kes transpordivad naisi abordikliinikutesse ja sealt tagasi. 

Neljapäeval teatas USA peaprokurör Merrick Garland, et ministeerium pöördub Texase seaduse pärast kohtusse. Garlandi hinnangul pole see põhiseadusega kooskõlas. Texase abordiseadust kritiseeris teravalt ka president Joe Biden. 

USA ülemkohtu 1973. aastast pärineva murrangulise otsusega kaasuses Roe vs Wade seadustati abort üle kogu riigi.

Salesforce baseerub California osariigis, firmal on kokku 56 000 töötajat. Tegemist pole esimest korda, kui firma sekkub poliitikasse. 

2015. aastal ütles Benioff, et ettevõte vähendab oma investeeringuid Indiana osariiki, mis oli seotud protestiga uue usuvabaduse seaduse vastu, mis kriitikute hinnangul diskrimineeris  LGBT inimesi, teatas The Times

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: