Kinnisvarafirma plaanib Mööblimaja asemele äri- ja elukvartalit

Mööblimaja kvartalisse kerkivad nii elamud kui äripinnad.
Mööblimaja kvartalisse kerkivad nii elamud kui äripinnad. Autor/allikas: HG Arhitektuur OÜ

EKE kinnisvara arendab Põhja-Tallinnas Telliskivi ja Mulla tänavate nurgal asuva Mööblimaja kaupluse asemele äri- ja elukvartalit. Mööblimaja 1980. aastal ehitatud amortiseerunud hoone on plaanis lammutada.

EKE teatel on mööblimaja hoone amortiseerunud ja selle asemele rajab ettevõte uue kvartali, kuhu ehitatakse nii elupinnad kui äripinnad. Kvartali keskel hakkab praeguste plaanide kohaselt asuma park.

Talvel toimunud arhitektuurivõistlusel leidis Mööblimaja kvartali omanik Teigel Invest arhitektuuripartneriks HG Arhitektuur OÜ, mille ideekavand "Jalutuskäik" pälvis konkursil esikoha. Ideekavandi autoriteks on Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Anastassija Malkova, Andrea Ainjärv, Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi.

Arhitektuurivõistluse võidutöö võetakse detailplaneeringu koostamise aluseks, detailplaneeringu algatamist veel menetlusse võetud ei ole.

2019. aastal sulges 39 aastat tegutsenud kauplus Mööblimaja oma uksed, kuid kaubamärgi võttis üle Leedu mööblipood ning ruumidesse asus ka A1000 Marketi kauplus.

Tallinna Mööblimaja rajati 1980. aastal endise Pelgulinna kolhoosituru kohale Metsa- ja Puidutööstuse Ministeeriumi esinduskauplusena. Pärast Eesti taasiseseisvumist ning firma erastamist 1995. aastal alustati tegevust Mööblimaja AS-i nime all.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: