President Kaljulaid suundus töövisiidile Itaaliasse ja Saksamaale

President Kersti Kaljulaid
President Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

President Kaljulaid alustab teisipäeval kahepäevast töövisiiti Itaalias ning jätkab seda neljapäeval Saksamaal.

Kaljulaid osaleb Itaalias Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel, kohtub ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni ning ÜRO Maailma Toiduprogrammi juhtidega ning külastab Euroopa Liidu mereväeoperatsiooni EUNAVFOR Med/Irini peakorterit.

Neljapäeval osaleb Eesti riigipea Saksamaa ja Balti riikide presidentide kohtumisel Berliinis. 

Teisipäeval kohtub president Kaljulaid ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni peadirektor Qu Dongyu ja ÜRO Maailma Toiduprogrammi abi-tegevdirektori Gina Casar'iga, et arutada keskkonnasõbralikku lähenemist põllumajandus- ja toidusektorile ning ÜRO ja rahvusvahelise kogukonna rolli maailma toiduvaldkonna probleemide ja näljahädade lahendamisel.

Seejärel külastab Eesti riigipea EL-i mereväeoperatsiooni EUNAVFOR Med/Irini peakorterit, mille operatsiooni Eesti on panustanud selle loomisest alates.

Kolmapäeval osaleb Kaljulaid Euroopa Liidu parlamentaarsete riikide presidentide kohtumisel, et arutada mida Euroopa Liit vajab globaalsel areenil mõjukamaks muutumiseks ning kuidas EL saab oma huve rahvusvahelisel areenil kaitsta aspektides, kus liikmesriigid üksinda jääks nõrgaks.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud EL-i riigipead, kes ei võta osa Euroopa Ülemkogust. Selle aastasel järjekorras 16. kohtumisel osalevad veel Austria, Bulgaaria, Horvaatia, Soome, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Läti, Malta, Poola, Portugali ja Sloveenia presidendid.

Neljapäeval sõidab president Kaljulaid Berliini, kus kohtub koos Läti ja Leedu riigipeaga Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga, et tähistada 30 aastat Saksamaa ja Balti riikide diplomaatiliste suhete taastamisest.

President Kaljulaid saabub Eestisse tagasi neljapäeva hilisõhtul.

Tegemist ei ole siiski veel Kaljulaidi viimaste välisvisiitidega.  Enne, kui ta ameti 11. oktoobril uueks riigipeaks valitud Alar Karisele üle annab, käib president Kaljulaid veel ka ametlikul visiidil Rootsis ning osaleb New Yorgis ÜRO Peaassambleel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: