USA tippteadlased kritiseerisid kõikide vaktsineerimist kolmanda süstiga

FDA hoone
FDA hoone Autor/allikas: SCANPIX/AP/Jacquelyn Martin

Kaks tippteadlast, kes hiljuti lahkusid USA ravimiametist (FDA), kritiseerisid kolmanda vaktsiinidoosi jagamist kõikidele inimestele. Joe Bideni administratsioon teatas augustis, et kavatseb alates 20. septembrist hakata pakkuma ameeriklastele kolmandat mRNA vaktsiiniannust.

Philip Krause ja Marion Gruber lahkusid FDA-st kaks nädalat tagasi. Mõlemad kritiseerivad hiljutises artiklis koroonavaktsiini lisadooside tegemist. Nende artikkel avaldati esmaspäeval ka meditsiiniajakirjas The Lancet. 

Artikkel väidab, et teaduslikud tõendid ei õigusta veel kõikidele inimestele kolmanda mRNA vaktsiinidoosi annuse jagamist, vahendas Financial Times

"Praeguste tõendite põhjal pole vaja kogu populatsioonile kolmandat annust jagada. Vaktsiinide jagamine päästab kõige rohkem elusid, kui need tehakse kättesaadavaks inimestele, kellel on tõsine oht haigestuda ja neile, kes pole veel üldse vaktsiini saanud," väidab artikkel. 

"Isegi kui lisaannus osutub kasulikuks, on kasulikum siiski vaktsineerimata inimestele pakkuda võimalikult kiiret kaitset," lisas artikkel. 

Bideni administratsioon teatas augustis, et kavatseb alates 20. septembrist hakata pakkuma kõikidele ameeriklastele kolmandat mRNA vaktsiiniannust. Moderna ja Pfizer polnud siis veel isegi esitanud FDA-le taotlust kolmanda annuse jagamiseks. Nüüd on mõlemad firmad taotluse esitanud. 

Eksperdid kogunevad reedel, et anda FDA-le ametlik soovitus Pfizeri kasutamiseks kolmanda süsti tegemisel. Moderna taotlust arutatakse tõenäoliselt lähinädalatel, teatas Financial Times. 

Krause ja Gruber lahkusid protestiks FDA-st. 

"Krause ja Gruber ei esinda ameti seisukohti," teatas FDA. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: