USA lubab novembrist riiki vaktsineeritud EL-i kodanikud

Reisimine
Reisimine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

USA tühistab reisipiirangud koroonaviiruse vastu vaktsineeritud EL-i kodanikele. Reisikeeld on kehtinud juba alates 2020.aasta märtsist.

"USA avab novembrist uuesti piirid võõrriikide kodanikele, kes on koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud," ütles Valge Maja koroonaviiruse reageerimise rühma juht Jeff Zients.

"Rahvusvahelised reisid on üliolulised perede ja sõprade ühendamisel. Samuti toetab reisimine ettevõtlust ja ideede vahetamist. Sellepärast oleme välja töötanud uue rahvusvaheliste lennureiside süsteemi, mis suurendab nii ameeriklaste turvalisust siin kodus kui ka rahvusvaheliste reiside ohutust," lisas Zients.

Euroopa Komisjon on juba mitu kuud nõudnud, et USA tühistaks reisipiirangud. Komisjoni hinnangul pole piirangud põhjendatud.

Pärast reisikeelu kaotamist võivad USA-sse reisida ainult täielikult vaktsineeritud inimesed. Reisikeeld on kehtinud juba alates 2020. aasta märtsist. President Joe Biden uuendas keeldu kohe pärast ametisseastumist. 

EL-i siseturu volinik Thierry Breton kohtub esmaspäeval ka Washingtonis Zientsiga. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: