Selgus, kes hakkavad ERM-ile uut direktorit valima

Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits hakkab juhtima komisjoni, mis valib ERM-ile uue direktori.
Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits hakkab juhtima komisjoni, mis valib ERM-ile uue direktori. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Kultuuriminister Anneli Ott moodustas üheksaliikmelise komisjoni, mis hakkab Eesti Rahva Muuseumile (ERM) uut direktorit valima.

ERM-i direktori koht vabanes pärast seda, kui Alar Karis valiti Eesti uueks presidendiks. Karis lahkus ERM-i direktori ametist 7. septembril.

Kultuuriministri moodustatud komisjoni kuuluvad:

- Tarvi Sits – kultuuriministeeriumi kantsler;
- Marju Reismaa – kultuuriministeeriumi muuseuminõunik;
- Siim Raie – muinsuskaitseameti peadirektor;
- Mirjam Rääbis – muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht;
- Aadu Must – riigikogu kultuurikomisjoni esimees;
- Mariann Raisma – Tartu Ülikooli muuseumi direktor (lapsehoolduspuhkusel), Muuseuminõukogu aseesimees;
- Annela Laaneots – SA Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator; Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koosseisuväline lektor;
- Marek Tamm – Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kultuuriajaloo professor;
- Heiti Hääl – ettevõtja, SA Eesti Meremuuseum nõukogu liige.

Kultuuriminister Anneli Ott määras komisjoni esimeheks kantsler Tarvi Sitsi, aseesimeheks muuseuminõunik Marju Reismaa ning hääleõiguseta sekretäriks personalijuht Maris Perni.

Kultuuriministeerium kuulutas ERM-i direktori konkursi välja septembri alguses. Dokumendid tuleb esitada hiljemalt 26. septembriks ning tööle asumise aeg on esimesel võimalusel. Konkursi võitjaga sõlmitakse tööleping kuni viieks aastaks.

Kandidaat peab esitama kohustuslike dokumentide kõrval ka motiveeritud avalduse, aga ka tegevuskava muuseumi juhina, mis muuhulgas vastab küsimustele: (1) milline ERM-i tegevussuund või ühiskondlik roll vajaks eelisjärjekorras arendamist; (2) kas ERM-i püsinäitused peaksid olema külastajatele tasuta või mitte; (3) kuidas hinnata ERM-i tegevuse edukust?

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: