ERM-i direktoriks saab Kertu Saks

Kertu Saks
Kertu Saks Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uueks direktoriks saab senine kultuurkapitali juht Kertu Saks.

Saks osutus ERR-ile teadaolevalt valituks üheksa kandidaadi seast. Saks alustab muuseumijuhina tööd 13. detsembril 2021.

Kertu Saks on töötanud kultuurkapitali juhina 2016. aastast. Suvel 2020 tegi kultuurkapitali nõukogu otsuse pikendada tema volitusi veel kuni 2024. aastani.

Saks on varem juhtinud Energia avastuskeskust ja töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ning sotsiaalministeeriumis Euroopa sotsiaalfondi koordinatsioonijuhina.

2011. aastal kaitses ta Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonnas doktorikraadi teemal "Eesti ajalehtede toimetuskultuuri kujunemine 1988 kuni 2005".

Ta on kirjutanud mitmeid elu- ja kultuuriloolisi raamatuid ning avaldanud kommunikatsiooni, hariduse ja kultuuriteemalisi artikleid.

Kertu Saksa vanemad olid Kaarel Kilvet ja Krista Kilvet.

ERM-i direktori ametikoht vabanes, kuna muuseumi juhtinud Alar Karis valiti Eesti presidendiks.

1909. aastal Tartus asutatud ERM on etnoloogilise suunaga kultuuriloomuuseum, mis keskendub eesti kultuurile, millele lisanduvad teised soome-ugri rahvad. 2016. aasta sügisel avati ERM-i uus peahoone Raadil.

Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: