Times: demokraadid võivad Bideni tõttu kaotada Virginia kubernerivalimised

USA president Joe Biden
USA president Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JONATHAN ERNST

Ajalehe The Times teatel võib demokraatlik partei president Joe Bideni madala toetuse tõttu kaotada Virginia osariigi kubernerivalimised. 2017. aastal võitsid demokraadid Virginia kubernerivalimised ülekaalukalt.

Bideni toetus väheneb iga kuuga. Tema administratsioon ei suuda läbi suruda ambitsioonikaid kulutuste programme. Riigis kasvab kuritegevus. Samuti on Biden hädas avalike esinemistega, teatas The Times

Bideni toetus on rekordiliselt madal. Tema tegevuse kiidab heaks ainult 43,4 protsenti ameeriklastest. Tema tegevusega pole rahul 50,9 protsenti ameeriklastest. 

Hiljutised küsitlused näitavad, et demokraatide Virginia kuberneri kandidaadi Terry McAuliffe'i ja vabariiklaste kandidaadi Glenn Youngkini toetus on praktiliselt võrdne. Biden teeb McAuliffe'i toetuseks ka kampaaniat. 

Biden väldib intervjuude andmist. Oma kõnedes teeb ta üha rohkem faktivigu. Hiljuti väitis Biden, et USA sõjavägi kaitseb Taiwani. Valge Maja teatas hiljem siiski, et USA strateegiline seisukoht Taiwani suhtes pole muutunud. 

"Bideni suhtlemisoskus oli alati tema edu pant. Tema suutmatus nüüd edukalt suhelda on ka üks põhjus, miks tema toetus langeb. Seetõttu ei anna ta ka palju intervjuusid," ütles kommunikatsioonikonsultant Frank Luntz.

Biden on presidendiametis andnud ainult kümme intervjuud. Barack Obama jõudis sama ajaga anda 137 intervjuud, Donald Trumpi puhul oli see arv 57. 

Vabariiklased seavad üha rohkem kahtluse alla Bideni vaimse võimekuse. 14 vabariiklasest kongressisaadikut väitsid hiljuti, et Biden peab tegema kognitiivsete võimete testi. Sarnase testi sooritas edukalt ka Trump. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: