Uuring: 44 protsenti demokraatidest ei toeta Bideni uuesti kandideerimist

USA president Joe Biden
USA president Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/AP/Erin Schaff

Esmaspäeval avaldatud uuringu kohaselt leiab üle 40 protsendi demokraatliku partei valijatest, et nende erakonnal on 2024. aastal suuremad võiduvõimalused, kui Joe Biden ei kandideeri tagasi presidendiks.

"44 protsenti demokraatidest soovib valimissedelil näha teist kandidaati. 36 protsenti soovib sedelil näha Bidenit, 20 protsendil puudub kindel kandidaadieelistus," teatas uuringufirma Marist National Poll

"Bideni tegevuse presidendina kiidab heaks ainult 44 protsenti ameeriklastest. 49 protsenti ameeriklastest ei toeta Bideni tegevust presidendina," lisas uuring. 

Bideni toetust räsib sisserändekriis riigi lõunapiiril ja vägivalla kasv USA suurlinnades. Samuti ei suuda Biden kongressis läbi suruda ambitsioonikat  taristuprogrammi.

Biden kommenteeris oma madalat toetust ka Roomas G20 tippkohtumisel. "Vaadake, küsitlused lähevad üles ja alla ning üles ja alla. Varem andsid nad paremaid tulemusi. Nüüd on need madalamad," ütles Biden. 

"Vabariiklaste seas oli ülekaalukalt kõige populaarsem kandidaat endine president Donald Trump. Tema toetus vabariiklaste seas oli 50 protsendipunkti," väitis uuring.

Uuring tehti 18.–22. oktoobril, kus osales 1209 täiskasvanut ameeriklast. Uuringu veamarginaal on +/– 6,4 protsendipunkti, vahendas New York Post

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: