Fotod: Viimsi koalitsioonilepe sai allkirjad

{{1635761400000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Viimsis allkirjastasid Reformierakond, Eesti 200, Isamaa ja valimisliit Vali Viimsi koalitsioonilepingu. Vallavanemana jätkab ilmselt senine vallavanem Illar Lemetti.

Valdkonnad jagatakse osapoolte vahel järgmiselt: vallavanema koht ja üks abivallavanema koht (planeerimise, ehituse ja kommunaalvaldkond) jäävad Reformierakonnale; haridusvaldkonna abivallavanema koht jääb Isamaale, kultuuri- ja spordivaldkonna abivallavanema koht läheb Eesti 200-le ning sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna abivallavanema koht valimisliidule Vali Viimsi.

"Ametikohad jaotuvad nii, et kõige suurem koalitsioonipartner hakkab vallavalitsust juhtima, ehk Reformierakonna vallavanem tõenäoliselt meil jätkab," ütles ERR-ile Reformierakonna esindaja Riina Aasma.

"Me oleme kaasanud valitsemisse ka uued tulijad Eesti 200 näol, mis meile endale ka väga palju rõõmu teeb. Väga palju entusiasmi, initsiatiivi ja professionaalsust kindlasti lisandub," lausus Aasma.

Eesti 200 esinumber Lauri Hussar ütles ERR-ile, et tema kandideerib volikogu esimehe kohale.

Hussar rääkis, et üks volikogu aseesimehe koht läheb valimisliidu Vali Viimsi esinumbrile Pille Petersoole ja teine volikogu aseesimehe koht Isamaa esinumbrile Jan Treile.

See, kellest saavad abivallavanemad, on veel Hussari sõnul lahtine.

Riina Aasma sõnul on koalitsioonileping pikk ja ka väga väljakutserohke.

Aasma rääkis, et kuna valimistulemused veel välja kuulutatud ei ole, siis volikogu koguneb alles pärast seda esimesel võimalusel.

Reformierakonna poolt alla kirjutanud piirkonna juhatuse liikme Siim Kallase sõnul on tulemas mitmeid investeeringuid nagu näiteks spordikeskus, aga lõpuni viiakse ka Artiumi ning Randvere kooli juurdeehituse rajamine.

Lauri Hussari sõnul hakatakse vallaelanike kirjadele vastama 20 päevaga.

Koalitsioonipartnerid näevad vajadust koostada Viimsi vallale 20-aastane arengustrateegia, anda uus mõõde valla keskkonnahoiule (sh laiendada kaitsealasid), alustada valla uue üldplaneeringu koostamist, tugevdada hariduse kvaliteeti ning pöörata veelgi suuremat rõhku viimsilaste vaba aja veetmise ja sportimise võimaluste laiendamisele.

"Me oleme ka öelnud väga selgelt, et tuleb kehtestada Viimsi uus üldplaneering, mis peaks määratlema ära ka selle, et kui suureks see Viimsi vald üldse kasvada tohib, sest seni on Viimsi vald kasvanud üsna sihitult," rääkis Hussar "Aktuaalsele kaamerale".

Hussar lisas, et laiendada kavatsetakse looduskaitsealuse maa piire, mis aitab ära hoida kruusakarjääride rajamist Viimsisse. Joogivee tagamiseks võimaldatakse uusi planeeringuid ainult veeressursi olemasolul.

Valimisliidu Vali Viimsi esindaja Pille Petersoo ütles, et eelmise võimuliiduga võrreldes ongi uues koalitsioonileppes enam tähelepanu pööratud keskkonnateemadele.

"Rohealade planeerimine. et me ei raiu Viimsi metsasid puhtalt ärihuvidest lähtuvalt, et tuleb võimalikult palju säilitada seda kõrghaljastust, mis Viimsi vallas on," sõnas ta.

Lisaks lubatakse teha tööd selleks, et Viimsi kallasrajad oleks ligipääsetavad ja läbitavad. "Aktuaalne kaamera" uuris, kuidas seda tehakse, kui majaomanikud on aiad merepiirini rajanud.

"Mina olen küll seda meelt, et kõik ebaseaduslikud ehitised tuleb likvideerida. See puudutab ka ühte muuli Rohuneeme tipus. Kõik need ebaseaduslikud ehitised tuleb likvideerida," ütles Hussar.

Uus võimuliit lubab korrastada valla lautrid ja merelemineku kohad ning toetada kogukondi paadisadamate rajamisel ning jahisadama rajamist.

Erakond Isamaa esindaja Jan Trei rõhutas vajadust tagada kodulähedased koolikohad ning võimaldada igale lapsele lasteaiakoht. Õpetajatele ja eripedagoogidele lubatakse Eesti parimat palga-, motivatsiooni- ja tugipaketti. Viimsisse tahetakse kutsehariduskeskust ja rohkem kohti gümnaasiumisse. Gümnaasiumikohtade nappus on Viimsile suur probleem.

"Me planeerime nii-öelda Viimsi riigigümnaaisumi klasside avamist spordikompleksis, mis on kõrvalkinnistus," ütles Trei.

Valimisliidu vali Viimsi esindaja Pille Petersool oli hea meel selle üle, et koalitsioonilepingus on kajastatud selline oluline teema nagu ligipääsetavus avalikele hoonetele, mille parandamisega on vajalik tegeleda.

Uues Viimsi volikogus on Reformierakonnal kuus, Eesti 200 kolm ning Vali Viimsil ja Isamaal kummalgi kaks mandaati, mis annab 21-kohalises volikogus kokku 13 kohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: