X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Läti hakkab COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimete eest hüvitist maksma

Riia linn.
Riia linn. Autor/allikas: ERR

Läti parlament võttis neljapäeval vastu COVID-19 reeglite muudatuse, et hakata maksma kompensatsiooni inimestele, kel tekivad vaktsineerimisel mõõdukad või tõsised kõrvaltoimed.

Muudatuse esialgses versioonis nähti hüvitist ette ainult tõsiste kõrvaltoimete tekkimisel. Seadusandjad aga otsustasid toetada ettepanekut, kus kompenseeritakse ka mõõdukad tüsistused.

Sellega jäi nõusse ka ombudsman Juris Jansons, kelle sõnul on kompensatsioonimehhanism vajalik.

Konservatiivide parlamendiliige Juris Rancans ütles, et isegi kui vaktsiini tõttu satub haiglasse üks inimene miljonist, peab riik tema ravikulud tasuma. Tema sõnul oleks ebaõiglane kohustada inimest end koroona vastu vaktsineerima, kuid jätta ta tõsiste kõrvaltoimete korral saatuse hooleks.

Parlament võttis neljapäeval vastu ka COVID-19 leviku piiramise seaduse muudatuse, mis annab tööandjaile teatud tärmini möödumisel õiguse vallandada vaktsineerimata töötajad, kelle puhul on vaktsineerimine nõutav.

Töötaja võib vallandada, kui too ei ole end kolme kuu jooksul alates töölt kõrvaldamisest vaktsineerinud. Talle korvatakse ühe kuu palk. 

Neljapäeval vastu võetud regulatsioon annab alates 2022. aasta 11. jaanuarist tööandjale võimaluse kehtiva vaktsiinitõendi või koroona läbipõdemist kinnitava dokumendita töötaja vallandada.

Justiitsministeeriumi sõnul on kehtiva vaktsiinitõendi puudumine piisav tõestus, et töötaja ei sobi sellele töökohale.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: