Macron Putinile: Prantsusmaa on valmis Ukrainat kaitsma

{{1637006160000 | amCalendar}}
Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles esmaspäeval Venemaa president Vladimir Putinile, et Prantsusmaa on valmis Ukraina territoriaalset terviklikkust kaitsma.

Macroni sõnavõtt tuleb veidi pärast seda, kui Moskvat hoiatas pärast vägede ebatavalist koondumist Ukraina piiri lähedale agressiooni eest ka NATO juht Jens Stoltenberg.

"Putin vastas, et Ukraina võimud on muutnud läbirääkimised keeruliseks," edastas Elysee palee teadaandes, milles lisas, et seda arutluskäiku kasutab Venemaa juht sageli.

Kremli avalduse kohaselt toonitas Putin omakorda Macronile, et provokatiivsed USA juhitavad õppused Mustal merel suurendavad pingeid Moskva ja NATO vahel. Mõlemad liidrid väljendasid rahulolematust seoses arengutega Ida-Ukrainas, mida Moskva nimetas olukorra halvenemiseks.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg kinnitas esmaspäeval, et õppused, mida NATO korrapäraselt Mustal merel korraldab, on läbipaistvad ja suunatud kaitsetegevuse viimistlemisele.

"NATO Musta mere piirkonna õppused on kaitsesihiga ja läbipaistvad," ütles ta koos Ukraina välisministri Dmõtro Kulebaga antud ühispressikonverentsil.

Stoltenberg märkis seejuures: "Viimastel päevadel oleme märganud Vene jõudude suurendamist Ukraina piiril."

"Kutsume Venemaad üles olema läbipaistev selles, mis puudutab tema sõjalist tegevust, on tähtis ennetada teravnemist ja vähendada pinget," jätkas peasekretär. 

Vene president Vladimir Putin ütles laupäevases usutluses: "USA ja NATO liitlased korraldavad Mustal merel planeerimata õppusi. Neis osaleb üsna võimas mereväegrupp ning lisaks õhujõud, nende seas strateegilised õhujõud. See on meile tõsine väljakutse."

Presidendi sõnul piirdub Venemaa tegevus seal vaid laevade ja lennukite saatmisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: