USA suurim lihatootja tõstis märkimisväärselt oma toodete hinda

USA lihafirma Tyson
USA lihafirma Tyson Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Carlo Allegri

USA suurim lihatootja Tyson Foods teatas, et tõstis viimases kvartalis veiseliha hinda kolmandiku võrra. Ettevõtte teatel põhjustasid järsu hinnatõusu kasvavad kulud ja tööjõupuudus.

USA lihafirma tõstis hinda kõigis oma suuremates divisjonides. Firma teatel kasvas veiste hind eelmises kvartalis aastases võrdluses umbes viiendiku võrra. Logistikakulud kasvasid 30 protsendi võrra. Rohkem raha tuleb maksta ka pakkematerjalide eest, vahendas The Wall Street Journal

"Viimase kvartali jooksul tõstsime veiseliha hinda eelmise aasta kvartaliga võrreldes ligi kolmandiku võrra. Sealiha hind tõusis 38 protsendi võrra ja kanaliha umbes 19 protsendi võrra," teatas Tysoni tegevjuht Donnie King. 

Tyson on hädas tarbijate kasvava nõudlusega. Üleriigiline tööjõupuudus mõjutab eriti teravalt töötlemisettevõtteid. 

Firma teatel tõstetakse töötajate palka ja suurendatakse tööliste hüvesid. Palgatõus suurendab ka firma kulutusi. Kehv ilm tõstis USA-s samuti teravilja hinda. See suurendas ka kariloomade kasvatamise kulusid. 

"Ma ei suuda mõelda ühelegi tootele, kus hind oleks jäänud samaks või langenud," ütles King.

Hinnatõus suurendas Tysoni müügitulu 12 protsendi võrra. Firma käive oli eelmises kvartalis 12,8 miljardit dollarit. Kasum 1,36 miljardit dollarit. Esmaspäeval tõusis Tysoni aktsia hind 2,7 protsenti. 

Ka teised USA tootjad teatasid müügitulu suurenemist, kuna tõstsid kiire inflatsiooni tõttu oma toodete hinda. 

Jaemüügifirmade teatel reageerivad tarbijad kiirele hinnatõusule. Ostetakse rohkem poelihatooteid, mitte kindla brändi tooteid. Samuti süüakse rohkem sea- või kanaliha, mis on odavam kui veiseliha. 

"Investeerime rohkem, et automatiseerida tootmisliine. Samuti kasutame rohkem tehisintellekti, et parandada logistikat," ütles King. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: