Tõnis Mölder tunnistas, et panustas spordimängude portaalides

{{1637327220000 | amCalendar}}
Tõnis Mölder pressikonverentsil
Tõnis Mölder pressikonverentsil Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskkonnaministri ametikohalt sel nädalal ootamatult lahkunud Tõnis Mölder tunnistas, et panustas spordimängude portaalides, kuid et on nüüdseks lasknud endale määrata hasartmängude piirangu.

"Täna on meedias avaldatud spekulatsioone sellest, et mul on kasiinosõltuvus. Olen kogu elu jooksul kasiinos viibinud kokku võib olla viis korda, seega see väide ei vasta tõele. Et aga asjad selgeks saaksid, ütlen välja: mulle on meeldinud väga käia portaalides, kus saab ennustada spordivõistluste tulemusi," teatas Mölder.

Ta kirjutas, et märkamatult said spordiennustuse portaalidest tema jaoks põnev ajaviide ning eeskätt abinõu, millega maandada tööalaseid pingeid.

"Mis puudutab meedias avaldatud väiteid selle kohta, et olen sattunud võlgadesse, siis õnneks nii see pole. Olen panuste tegemisel kasutanud isiklikke vahendeid. See aga ei pisenda kuidagi probleemi olemust."

Ta lisas, et muster on olnud üsna lihtne: kui tööpinged kuhjusid üle pea, siis tekkis soov olla tugitoolisportlane ning panuseid tehes võistlustele kaasa elada.

"Miks see nii läks? Võib olla seepärast, et kogu minu karjäär on läinud tõusvas joones sellises tempos, mida poleks osanud ettegi kujutada. Liiga kiiresti ja liiga kõrgele. Stressi ning terviseprobleemide tekkides ei osanud ma teha õigeid järeldusi õigel hetkel, veel vähem otsida abi. Aitasin end ise, spordiportaalis panuseid tehes."

Mölder lisas, et samaaegselt süvenesid ka füüsilised terviseprobleemid, kuni ühel hetkel jõudis ta tõdemusele, et peab arstide poole pöörduma.

"See ehk oligi üks esimesi hetki, kus reaalsus hakkas kohale jõudma. Minu töö mõjub minu tervisele."

Mölderi sõnul oli märgiline kuupäev 13. november 2021.

"See on päev, mil logisin sisse maksu- ja tolliameti e-teenindusse ning määrasin endale hasartmängude piirangu ja leppisin kokku aja psühholoogilise nõustajaga. Tegemist on minu jaoks päevaga, mis tähistab uut algust."

Ta avaldas suurt tänutunnet abikaasale ja kõige lähedasematele, kes on teda toetanud ja mõistnud.

"Loodetavasti aitab minuga juhtunu kellelgi tunnistada tõde juba varem ning otsida õigel hetkel abi. Ühel hetkel jagan avalikkusega kindlasti oma lugu detailsemalt. Praegu pole ma veel selleks valmis. Võtan aega, et end koguda ning olla koos oma lähedastega."

Mölder lisas, et on otsustanud jätkata töötamist riigikogus, kuid ta ei tee seda oma tervise ja lähedaste heaolu hinnaga.

"Kui pean valima pere ja tervise ning poliitika vahel, siis pole kahtlustki, et lahkun poliitikast."

Mölder vabandas kõigi ees, kelle ootuseid on ta petnud.

Ratas: ametist lahkumine oli Möldri otsus

Keskerakonna juhi, riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul on tähtis, et Mölder ise endale sõltuvust tunnistab ning soovib paraneda.

"Kindlasti ma soovin talle isiklikult kogu südamest sellel teel palju jõudu. Ja kui ta vajab, siis kindlasti olen tema jaoks olemas ja toeks," ütles Ratas ERR-ile.

Ratase sõnul vestles ta Möldriga sel teemal eelmisel nädalal. Sellest, kas sõltuvusprobleem võib hakata segama Möldri tööd riigikogus, Ratas ei kommenteerinud.

"Ma väga loodan, et ta saab sellest tõsisest murest üle ja ta on esimesi samme juba teinud," sõnas ta.

Ratase kinnitusel oli keskkonnaministri ametist lahkumine Möldri enda otsus.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: