Spahn: sakslased vaktsineeritakse, paranevad või surevad

{{1637577420000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/CHRISTIAN MANG

Enamik sakslasi on mõne kuu pärast koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, sellest paranenud või surnud, hoiatas esmaspäeval terviseminister Jens Spahn.

"Selle talve lõpuks, nagu küüniliselt öeldakse, on enam-vähem kõik Saksamaal vaktsineeritud, paranenud või surnud," ütles Spahn.

Spahn süüdistas kõrges nakatumises äärmiselt nakkavat delta varianti. 

"Selline on tegelikkus ja väga nakkava delta tüvega on see väga-väga tõenäoline. Seepärast soovitamegi tungivalt vaktsiini, ka esimest vaktsiini. Ükskõik, kes ei ole vaktsineeritud, saab infektsiooni järgmiste kuude jooksul, kui ta ei ole just äärmiselt ettevaatlik. Immuunsus saavutatakse, kuid küsimus jääb, kas läbi vaktsineerimise või põdemise. Meie soovitame läbi vaktsineerimise," lausus Spahn.

Saksamaa kantsler Angela Merkel teatas eelmisel nädalal, et riik hakkab nõudma tervishoiu- ja hooldustöötajate vaktsineerimist. Lisaks hakkab Saksamaa nõudma koroonapassi ühistranspordis ja töökohal.

Angela Merkel nimetas riigis kehtivaid koroonaviiuse leviku takistamise meetmeid ebapiisavaks.

Kristlike demokraatide juhtidega kohtunud Merkeli arvates tuleks kehtestada karmimad meetmed. Merkel kutsus 16 liidumaa juhte otsustama karmimate piirangute kasuks hiljemalt kolmapäevaks.

Saksamaa nakatumiste arv on kaks nädalat järjest püstitanud uusi rekordeid. Euroopa ravimiametilt oodatakse järgmisel nädalal vaktsineerimise heakskiitu lastele ning vaktsiinide laialijagamine algab 20. detsembri paiku.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: