Wisconsini jõuluparaadi rünnaku ohvrite arv kasvas kuueni

Darrell Brooks kohtus.
Darrell Brooks kohtus. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mark Hoffman

USA-s Wisconsinis pühapäeval jõuluparaadil toimunud rünnaku ohvrite arv kasvas kuueni, sest üks kaheksa-aastane laps suri.

Teisipäeval esitas kohus 39-aastasele Darrell Brooksile, kes autoga sõitis Waukesha linnas jõuluparaadil osalenud inimestele otsa, viis tahtliku tapmise süüdistust. Nüüd lisandub neile veel üks tahtliku tapmise süüdistus, vahendas BBC.

Kuues ohver on kaheksa-aastane Jackson Sparks. Auto rammis samuti tema venda, 12-aastast Tuckerit, kellel on lootust paraneda.

Teised viis ohvrit on 79-aastane Virginia Sorenson, 71-aastane LeAnna Owen, 52-aastane Jane Kulich, 81-aastane Wilhelm Hospel, 52-aastane Tamara Durand.

Kokku sai vigastada 62 inimest, neist 18 lapsed.

Brooks kandis teisipäeval kohtus seljas enesetapuvastast mantlit ning nuttis, kui talle süüdistus esitati ja öeldi, et iga tema kuriteoga kaasneb eluaegne vanglakaristus. Kohtunik Kevin Costello määras Brooksile tema pika kuriteoregistri tõttu viie miljoni dollari suuruse kautsjoni.

"Ma ei ole näinud midagi sellist oma väga pika karjääri jooksul," ütles Costello.

Kaebuse järgi eiras Brooks politseinike püüdeid suunata teda lahkuma paraadi marsruudilt enne, kui ta kiirendades rahva sekka sõitis. Ühe politseiniku sõnul ei paistnud autojuhil näost ühtki emotsiooni.

Politsei sõnul sõitis Brooks siksakis ning pealtnägijate hinnangul oli see otsene kavatsus tabada võimalikult paljusid inimesi.

Üks politseinik tulistas mitu korda Brooksi auto pihta, kuid ei suutnud seda peatada. Brooks tulistamises pihta ei saanud.

Üks kohalik koduomanik Daniel Rider rääkis CBS-i uudistele, et veidi pärast rünnakut koputas kahtlusalune tema uksele ning palus toas tema telefoni kasutada. Majaelanik, kes ei teadnud tol hetkel veel rünnakust, tegi Brooksile võileiva ning laenas talle jaki. Rideri sõnul palus ta Brooksil umbes kümne minuti pärat lahkuda, sest muutus närviliseks, kuna politseiauto sõitis tänaval edasi-tagasi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: