Austria pikendas lukustusmeetmeid 11. detsembrini

Tühi jõululaat Austrias
Tühi jõululaat Austrias Autor/allikas: SCANPIX/AP/Michael Probst

Austria pikendas koroonapandeemiaga seotud lukustusmeetmeid ametlikult 11. detsembrini, sest on märke sellest, et need on aidanud vähendada ülisuurt uute nakkuste hulka.

Teisipäeval kinnitas parlamendikomisjon neljandate, 22. novembril alanud lukustusmeetmete pikendamise. See oli vajalik, sest mõnd lukustusmeedet on võimalik kehtestada vaid kümneks päevaks korraga.

Kuid tehti üks oluline muudatus – elutähtsad poed, mis võisid seni olla avatud  üheksani õhtul, peavad neljapäevast alates uksed sulgema kell 19.00. Reeglite järgi on eraldi lubatud jõulukuuskede müük.

Valitsus kehtestas lukustusmeetmed pärast seda, kui viiruse tagajärjel surnud inimeste arv järsult suurenes ning haiglad hoiatasid, et intensiivraviosakonnad töötavad oma võimete piiril. Austria lubas olla ka esimene Euroopa riik, kus vaktsineerimine alates 1. veebruarist kohustuslikuks muutub.

Lukustusmeetmete ajal võivad inimesed lahkuda kodust vaid kindlal eesmärgil, sealhulgas võib minna toidukaupu ostma, arstile või trenni tegema. Vaba aja keskused ja koolid jäid avatuks, kuid vanematel paluti võimalusel lapsi kodus hoida.

See, mis juhtub pärast 11. detsembrit, sõltub olukorrast, kuid ametnike sõnul jäävad lukustusmeetmed vaktsineerimata inimestele kehtima. Austrias on Lääne-Euroopa riigi kohta küllalt madal vaktsineerimise määr, vaid veidi alla 67 protsendi elanikest on täielikult vaktsineeritud.

Riigi seitsme päeva nakatumiste arv on kahanemas. Teisipäeval oli 100 000 elaniku kohta 894,2 nakatunut, võrreldes enam kui 1100 nakatunuga lukustusmeetmete algul.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: