Rohumaa hakkab muuseumijuhina saama palka 3900 eurot

Jaanus Rohumaa
Jaanus Rohumaa Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Sihtasutuse Eesti Ajaloomuuseum uueks juhiks valitud Jaanus Rohumaa töötasuks saab 3900 eurot kuus.

Rohumaa asub ajaloomuuseumi juhi kohale tuleva aasta 10. jaanuaril. Tema volituste tähtaeg on viis aastat. Muuseumi nõukogu (Merilin Piipuu, Linda Kaljundi, Tiit Pruuli, Timo Steiner, Väino Tõemets) otsustas ühehäälselt määrata Rohumaa töötasuks 3900 eurot.

9. jaanuarist ametist tagasi kutsutud senine ajaloomuuseumi juhatuse liige Peeter Mauer saab lahkumishüvitist kehtiva juhatuse liikme tasu kolme kuu ulatuses.

Jaanus Rohumaa töötab praegu riigikantseleis, varem on ta töötanud Tallinna Linnateatris lavastajana, oli seejärel presidendi kultuurinõunik ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmijuht. Ta on omandanud kõrghariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lavastaja erialal.

Ajaloomuuseum on Eesti üks vanemaid ja suuremaid muuseume, mille filiaalid on Pirital asuv Maarjamäe loss koos tallihoone ja filmimuuseumiga. Samuti kuulub ajaloomuuseumi alla Suurgildi hoone ning teatri- ja muusikamuuseum Tallinna vanalinnas. 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: