Holland ehitab juurde kaks tuumajaama

Hollandi peaminister Mark Rutte
Hollandi peaminister Mark Rutte Autor/allikas: SCANPIX/AFP/BART MAAT

Hollandi uus valitsus ehitab koalitsioonileppe põhjal juurde kaks tuumajaama, võimud tahavad riigis vähendada heitkoguseid.

Peaminister Mark Rutte liberaalne VVD, tsentristlik D66, Kristlik-Demokraatlik CDA ja Kristlik Liit sõlmisid esmaspäeval koalitsioonilepingu. Erakondadel kulus rekordilised 271 päeva, et jõuda esmaspäeval kokkuleppele koalitsioonivalitsuse moodustamises, mis annab peaminister Mark Ruttele neljanda ametiaja.

Koalitsioonileping näeb ette heitkoguste vähendamist. Plaanitakse pikendada Borssele tuumajaama eluiga ja ehitada juurde veel kaks tuumajaama, vahendas Politico

Uus valitsus jagab kliima- ja majandusministeeriumi kaheks. Luuakse eraldi kliima- ja energiaministeerium, mis hakkab vastutama  35 miljardi euro suuruse kliimafondi eest. See raha suunatakse elektri, soojuse ja vesiniku infrastruktuuri arendamiseks, samuti investeeritakse roheenergiasse. 

Samuti seadis valitsus eesmärgiks, et kõik uued autod oleksid 2030. aastaks saastevabad. Samuti tahetakse tõsta lennupiletimaksu. 

Rutte on olnud peaministri kohusetäitja alates tagasiastumisest jaanuaris seoses lastetoetuse skandaaliga, mille käigus süüdistati tuhandeid lapsevanemaid ebaõiglaselt perehüvitise väljapetmises. Oma ametiaja pikkuselt on ta Euroopas teisel kohal Ungari peaministri Viktor Orbani järel.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: